🇨🇿 Innomotics, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Frenštát PL
Elektronika a EMC
Innomotics, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Frenštát je laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1742 (Frenštát pod Radhoštěm, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 15 zkušebních metod v oblastech: Elektronika a EMC. Předmětem zkoušek jsou mimo jiné: Trojfázové elektrické motory.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 1742
- Metod v rozsahu: 15
- Druhů předmětů zkoušek: 1
- Město: Frenštát pod Radhoštěm, Česko
- Platí do: 03-03-2027
- Číslo akreditace
- 1742
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- Markova 952, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
- Město
- Frenštát pod Radhoštěm, Česko
- Útvar
- Typová zkušebna
- Platí do
- 03-03-2027
Co tato laboratoř zkouší (1)
- Trojfázové elektrické motory — 15 metod
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 09.01.2026
Rozsah akreditace — zkušebních metod (15)
| Č. | Předmět zkoušky | Metodika / parametry | Technika | Referenční dokument | |
|---|---|---|---|---|---|
| Zkušební metody | |||||
| 1 | Trojfázové elektrické motory | Měření izolačního odporu | IEC 60034-27-4, čl. 6; IEEE 43, čl. 9.1, 10 | ||
| 2 | Trojfázové elektrické motory | Měření odporu | IEC 60034-1, čl. 8.6.2.1; IEC 60034-2-1, čl. 5.7; IEEE Std. 118; CSA C390-10, čl. 5.7.6 | ||
| 3 | Trojfázové elektrické motory | Zkouška elektrické odolnosti výdržným napětím | IEC 60034-1, čl. 9.2; IEEE 112, čl. 8.2; CSA C22.2 No. 100, čl. 7.4 | ||
| 4 | Trojfázové elektrické motory | Zkouška oteplení | IEC 60034-1, čl. 8; IEEE 112, čl. 4.4, 5.8; CSA C390-10, čl. 7.1.2 | ||
| 5 | Trojfázové elektrické motory | Měření pracovních charakteristik při konstantním napětí | IEC 60034-2-1, čl. 6.1.3.2.3; IEEE 112, čl. 5.6; CSA C390-10, čl. 7.1.4 | ||
| 6 | Trojfázové elektrické motory | Měření zatěžovacích charakteristik při konstantním momentu | ČSN 35 0301:1987, čl. 2.11 | ||
| 7 | Trojfázové elektrické motory | Měření charakteristiky naprázdno a ztrát naprázdno | IEC 60034-2-1, čl. 6.1.3.2.4, 6.1.3.2.5; IEEE 112, čl. 5.5; CSA C390-10, čl. 7.1.6, 7.1.7 | ||
| 8 | Trojfázové elektrické motory | Určení účinnosti – přímé měření | IEC 60034-2-1, čl. 6.1, Metoda 2-1-1A; IEEE 112, Test Method A | ||
| 9 | Trojfázové elektrické motory | Určení účinnosti – stanovení ze zbytkových ztrát | IEC 60034-2-1, Metoda 2-1-1B; IEEE 112, Test Method B; CSA C390-10, čl. 7.2 | ||
| 10 | Trojfázové elektrické motory | Měření charakteristiky nakrátko a ztrát nakrátko | IEEE 112, čl. 7.2 | ||
| 11 | Trojfázové elektrické motory | Měření momentové charakteristiky | IEEE 112, čl. 7.3.2.5 | ||
| 12 | Trojfázové elektrické motory | Zkouška proudové přetížitelnosti | IEC 60034-1, čl. 9.3 | ||
| 13 | Trojfázové elektrické motory | Zkouška momentové přetížitelnosti | IEC 60034-1, čl. 9.4 | ||
| 14 | Trojfázové elektrické motory | Zkouška mechanické odolnosti (zkouška zvýšenými otáčkami) | IEC 60034-1, čl. 9.6, 9.7 | ||
| 15 | Trojfázové elektrické motory | Prověření termistorové ochrany | IEC 60034-11, čl. 8.2 | ||
Referenční normy (30)
CSA C22.2 No. 100, čl. 7.4
CSA C390-10, čl. 5.7.6
CSA C390-10, čl. 7.1.2
CSA C390-10, čl. 7.1.4
CSA C390-10, čl. 7.1.6, 7.1.7
CSA C390-10, čl. 7.2
IEC 60034-1, čl. 8
IEC 60034-1, čl. 8.6.2.1
IEC 60034-1, čl. 9.2
IEC 60034-1, čl. 9.3
IEC 60034-1, čl. 9.4
IEC 60034-1, čl. 9.6, 9.7
IEC 60034-11, čl. 8.2
IEC 60034-2-1, Metoda 2-1-1B
IEC 60034-2-1, čl. 5.7
IEC 60034-2-1, čl. 6.1, Metoda 2-1-1A
IEC 60034-2-1, čl. 6.1.3.2.3
IEC 60034-2-1, čl. 6.1.3.2.4, 6.1.3.2.5
IEC 60034-27-4, čl. 6
IEEE 112, Test Method A
IEEE 112, Test Method B
IEEE 112, čl. 4.4, 5.8
IEEE 112, čl. 5.5
IEEE 112, čl. 5.6
IEEE 112, čl. 7.2
IEEE 112, čl. 7.3.2.5
IEEE 112, čl. 8.2
IEEE 43, čl. 9.1, 10
IEEE Std. 118
ČSN 35 0301:1987, čl. 2.11