🇨🇿 Vojenský technický ústav, s.p. PL
Materiály a polymery
Vojenský technický ústav, s.p. je laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1128 (Slavičín, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 33 zkušebních metod v oblastech: Materiály a polymery. Předmětem zkoušek jsou mimo jiné: Malorážové zbraně a munice, Osobní ochranné prostředky, Kovové, nekovové a kompozitní ochrany, Ochranné kryty strojů.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 1128
- Metod v rozsahu: 33
- Druhů předmětů zkoušek: 12
- Město: Slavičín, Česko
- Platí do: 20-11-2029
- Číslo akreditace
- 1128
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- Dlouhá 300, 763 21 Slavičín
- Město
- Slavičín, Česko
- Útvar
- Odbor zkušebnictví - zkušební laboratoř
- Platí do
- 20-11-2029
Co tato laboratoř zkouší (12)
- Malorážové zbraně a munice — 14 metod
- Osobní ochranné prostředky — 6 metod
- Kovové, nekovové a kompozitní ochrany — 2 metody
- Ochranné kryty strojů — 2 metody
- Sudy, kanystry, bedny — 2 metody
- Bezpečnostní zasklení — 1 metoda
- Čelní skla pro vlakové kabiny — 1 metoda
- Čelní skla železničních vozidel — 1 metoda
- Do sucha vytřené malorážové zbraně a munice — 1 metoda
- Okna, dveře, uzávěry a rolety — 1 metoda
- Osobní ochranné vesty — 1 metoda
- Sudy, kanystry, bedny, pytle — 1 metoda
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 12.03.2026
Rozsah akreditace — zkušebních metod (33)
| Č. | Předmět zkoušky | Metodika / parametry | Technika | Referenční dokument | |
|---|---|---|---|---|---|
| Zkušební metody | |||||
| 1 | Osobní ochranné prostředky | Zkouška odolnosti proti průstřelu | ČSN 39 5360, mimo čl. 5.4 | ||
| 2 | Osobní ochranné prostředky | Zkouška balistické odolnosti – modifikovaná metoda | ČOS 130026; (NIJ Standard-0101.06) | ||
| 3 | Osobní ochranné prostředky | Zkouška balistické odolnosti | SOP VTÚ/VTÚVM-4419-32 (NIJ Standard-0101.06) | ||
| 4 | Osobní ochranné prostředky | Zkouška balistické odolnosti při ohrožení střepinami | ČOS 130027, mimo příl. C.4 | ||
| 5 | Osobní ochranné prostředky | Stanovení klasifikace | STANAG 2920, Ed. 3; AEP-2920, Ed. A, Ver. 2, kap. 4, 5.1, 5.2, 5.4.1, 5.5.2, 5.6.1, 5.7.1, 5.8, 5.10.1, 5.11, 5.12, 5.13, 5.14.1a, 5.14.2, 5.14.3, 5.14.4b, 5.16, 6, Příloha C, D1a, D4, F, G, H, J | ||
| 6 | Osobní ochranné vesty | Zkouška odolnosti proti průstřelu | SOP VTÚ/VTÚVM-107-16/2014 (NIJ Standard-0101.04); VPAM BSW 2006 | ||
| 7 | Okna, dveře, uzávěry a rolety | Zkouška odolnosti proti průstřelu | ČSN EN 1522; ČSN EN 1523 | ||
| 8 | Čelní skla železničních vozidel | Zkouška odolnosti proti průstřelu | UIC 651 OR; Úřední věstník EU č. 84, příl. TSI, Subsystém kolejová vozidla, část J.2 | ||
| 9 | Bezpečnostní zasklení | Zkouška odolnosti proti průstřelu | ČSN EN 1063 | ||
| 10 | Čelní skla pro vlakové kabiny | Zkouška odolnosti proti průstřelu | ČSN EN 15152, čl. 6.1 | ||
| 11 | Ochranné kryty strojů | Zkouška odolnosti proti průstřelu | ČSN EN ISO 23125, příl. A | ||
| 12 | Ochranné kryty strojů | Zkouška odolnosti proti průstřelu | ČSN EN ISO 16090-1, příl. A | ||
| 13 | Kovové, nekovové a kompozitní ochrany | Zkouška odolnosti proti průstřelu | STANAG 4569, Ed. 4; AEP-55, Vol. I, Ed. D, Ver. 1, úroveň ochrany 1 až 4, stupeň utajení VYHRAZENÉ | ||
| 14 | Kovové, nekovové a kompozitní ochrany | Zkouška odolnosti proti průstřelu | SOP VTÚ/VTÚVM-3243-15/2022 (STANAG 4569, Ed. 3; AEP-55, Svazek 1., Ed. C) | ||
| 15 | Osobní ochranné prostředky | Zkouška odolnosti proti průpichu | ČSN 39 5360, mimo čl. 5.2 | ||
| 16 | Malorážové zbraně a munice | Stanovení základních charakteristik | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-1/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 2) | ||
| 17 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-2/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 8) | ||
| 18 | Malorážové zbraně a munice | Měření technické rychlosti střelby – kadence | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-3/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 9) | ||
| 19 | Malorážové zbraně a munice | Měření počáteční rychlosti střel | SOP KRa/5/09/26 (TP-VD-637-81: Metodika č. 10) | ||
| 20 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška seskupenosti a správnosti střelby | SOP KRa/5/09/27 (TP-VD-637-81: Metodika č. 12) | ||
| 21 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou s odmaštěnými součástkami | SOP VTÚ/VTÚVM-107-15/2014 (TP-VD-637-81: Metodika č. 14) | ||
| 22 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou v kombinovaných podmínkách | SOP VTÚ/VTÚVM-107-1/2016 (TP-VD-637-81: Metodika č. 16) | ||
| 23 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou za vysokých teplot | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-4/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 17) | ||
| 24 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou při přechodné teplotě | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-5/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 18) | ||
| 25 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou při dešti a po dešti | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-6/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 19) | ||
| 26 | Do sucha vytřené malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou v prašném prostředí | SOP VTÚ/VTÚVM-107-2/2016 (TP-VD-637-81: Metodika č. 24) | ||
| 27 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou bez čištění a mazání | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-7/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 25) | ||
| 28 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška střelbou s velkým počtem ran | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-8/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 26) | ||
| 29 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška odolnosti a bezpečnosti při pádu | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-9/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 35) | ||
| 30 | Malorážové zbraně a munice | Zkouška bezpečnosti při porušení pravidel exploatace | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-10/2019 (TP-VD-637-81: Metodika č. 38) | ||
| 31 | Sudy, kanystry, bedny, pytle | Zkouška volným pádem | SOP VTÚ/VTÚVM-107-12/2014 (ADR, kap. 6.1.5.3) | ||
| 32 | Sudy, kanystry, bedny | Zkouška stohováním | SOP VTÚ/VTÚVM-107-13/2014 (ADR, kap. 6.1.5.6) | ||
| 33 | Sudy, kanystry, bedny | Zkouška těsnosti | SOP VTÚ/VTÚVM-107-14/2014 (ADR, kap. 6.1.5.4) | ||
Referenční normy (43)
ADR
AEP-2920, Ed. A, Ver. 2
AEP-55, Svazek 1., Ed. C
AEP-55, Vol. I, Ed. D, Ver. 1
NIJ Standard-0101.04
NIJ Standard-0101.06
SOP KRa/5/09/26
SOP KRa/5/09/27
SOP VTÚ/VTÚVM-107-1/2016
SOP VTÚ/VTÚVM-107-12/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-13/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-14/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-15/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-16/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-2/2016
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-1/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-10/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-2/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-3/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-4/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-5/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-6/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-7/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-8/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-9/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-3243-15/2022
SOP VTÚ/VTÚVM-4419-32
STANAG 2920, Ed. 3
STANAG 4569, Ed. 3
STANAG 4569, Ed. 4
TP-VD-637-81
UIC 651 OR
VPAM BSW 2006
Úřední věstník EU č. 84
ČOS 130026
ČOS 130027
ČSN 39 5360
ČSN EN 1063
ČSN EN 15152
ČSN EN 1522
ČSN EN 1523
ČSN EN ISO 16090-1
ČSN EN ISO 23125