🇨🇿 Výzkumný institut práce a sociálních věcí, v. v. i. PL
Materiály a polymery
Výzkumný institut práce a sociálních věcí, v. v. i. je laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1040 (Praha 1, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 61 zkušebních metod v oblastech: Materiály a polymery. Předmětem zkoušek jsou mimo jiné: OOP těla: Textilie, OOP rukou: Rukavice, OOP hlavy: Průmyslové přilby, OOP rukou a těla: Ochranné oděvy a rukavice. Nejčastěji používané techniky: metodou nedisperzní infračervené spektrometrie, potenciometricky.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 1040
- Metod v rozsahu: 61
- Druhů předmětů zkoušek: 44
- Používaných technik: 2
- Město: Praha 1, Česko
- Platí do: 05-01-2027
- Číslo akreditace
- 1040
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- Jeruzalémská 1283/9, 110 00 Praha 1
- Město
- Praha 1, Česko
- Útvar
- Výzkumný institut práce a sociálních věcí – ZL
- Platí do
- 05-01-2027
Co tato laboratoř zkouší (44)
- OOP těla: Textilie — 7 metod
- OOP rukou: Rukavice — 5 metod
- OOP hlavy: Průmyslové přilby — 4 metody
- OOP rukou a těla: Ochranné oděvy a rukavice — 3 metody
- OOP nohou: Bezpečnostní, ochranná a pracovní obuv — 2 metody
- OOP rukou: Ochranné rukavice — 2 metody
- OOP dýchacích orgánů: Dýchací přístroje, filtrační prostředky s pomocnou ventilací, hadicové dýchací přístroje — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Filtrační polomasky proti částicím — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Filtrační prostředky s pomocnou ventilací — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Filtry proti částicím, protiplynové a kombinované filtry, filtry AX a SX, filtrační polomasky, filtrační prostředky s pomocnou ventilací — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Filtry, filtrační polomasky — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Hadicové dýchací přístroje, dýchací přístroje, kukly, přilby, filtrační prostředky s pomocnou ventilací — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Kukly, přilby, masky, polomasky a čtvrtmasky s pomocnou ventilací, hadicové dýchací přístroje — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Masky, polomasky, čtvrtmasky, ústenky, filtrační polomasky — 1 metoda
- OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky — 1 metoda
- a 29 dalších
Používané zkušební techniky (2)
- metodou nedisperzní infračervené spektrometrie — 1 metoda
- potenciometricky — 1 metoda
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 07.01.2025
Rozsah akreditace — zkušebních metod (61)
| Č. | Předmět zkoušky | Metodika / parametry | Technika | Referenční dokument | |
|---|---|---|---|---|---|
| Zkušební metody | |||||
| 1 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky | Měření zorného pole | ČSN EN 136, čl. 8.17; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.4 | ||
| 2 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, přilby a kukly | Stanovení odolnosti zorníků | ČSN EN 136, čl. 8.11; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.5; ČSN EN 14594, čl. 6.16 | ||
| 3 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky a čtvrtmasky, ústenky, protiplynové a kombinované filtry, filtry proti částicím, filtrační polomasky, filtry AX a SX, přilby a kukly, masky, polomasky a čtvrtmasky s pomocnou ventilací, dýchací přístroje, filtrační polomasky s ventily a bez ventilů, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Určení dýchacích odporů | ČSN EN 136, čl. 8.15; ČSN EN 140, čl. 7.12; ČSN EN 142, čl. 7.12; ČSN EN 143:2001, čl. 8.6, 8.8; ČSN EN 143, čl. 7.5; ČSN EN 149+A1, čl. 8.9; ČSN EN 405+A1, čl. 8.9; ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.7; ČSN EN 14387, čl. 6.5; ČSN EN 14594, čl. 6.17; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.11; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.6; ČSN EN 12942, čl. 7.6; ČSN EN 13274-3, čl. 6; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.4 | ||
| 4 | OOP dýchacích orgánů: Protiplynové a kombinované filtry, filtry AX a SX, protiplynové a kombinované filtrační polomasky, filtrační polomasky s ventily a bez ventilů | Stanovení sorpční kapacity | ČSN EN 405+A1, čl. 8.6; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.7; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.12.3; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.14.3; ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.8; ČSN EN 14387, čl. 6.5 | ||
| 5 | OOP dýchacích orgánů: Protiplynové a kombinované filtry, filtry proti částicím, dýchací přístroje, filtry AX a SX, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Stanovení hmotnosti | ČSN EN 143:2001, čl. 8.1; ČSN EN 143, čl. 7.3; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.3; ČSN EN 12941:1999, čl. 6.16; ČSN EN 12942:1999, čl. 6.16; ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.1; ČSN EN 14387, čl. 6.2; ČSN EN 14594, čl. 6.22 | ||
| 6 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky a čtvrtmasky, ústenky, filtrační polomasky, protiplynové a kombinované filtrační polomasky s ventilem, dýchací přístroje, filtrační prostředky s pomocnou ventilací, dýchací přístroje | Praktická zkouška nošením | ČSN EN 136, čl. 8.18; ČSN EN 140, čl. 7.14; ČSN EN 142, čl. 7.13; ČSN EN 149+A1, čl. 8.4; ČSN EN 405+A1, čl. 8.4; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.13; ČSN EN 13274-2; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.16; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.4; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.2 | ||
| 7 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky a čtvrtmasky, ústenky, filtrační polomasky, dýchací přístroje | Zkouška upínacího systému | ČSN EN 136, čl. 8.3, 8.8, 8.18; ČSN EN 140, čl. 7.13, 7.14, 7.7; ČSN EN 142, čl. 7.3, 7.6, 7.13; ČSN EN 149+A1, čl. 8.4 | ||
| 8 | OOP dýchacích orgánů: Kukly, přilby, masky, polomasky a čtvrtmasky s pomocnou ventilací, hadicové dýchací přístroje | Stanovení přiváděného množství vzduchu | ČSN EN 12941:1999, čl. 7.7; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.8; ČSN EN 14594, čl. 6.20; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.3 | ||
| 9 | OOP dýchacích orgánů: Hadicové dýchací přístroje, dýchací přístroje, kukly, přilby, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Zkouška odolnosti přívodních hadic a spojek | ČSN EN 12941:1999, čl. 7.9, 7.10; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.10, 7.11; ČSN EN 14594, čl. 6.4, 6.5, 6.6 | ||
| 10 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky, čtvrtmasky, ústenky, dýchací přístroje, protiplynové a kombinované filtry, filtry proti částicím, kukly, přilby, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Zkouška teplotní odolnosti (teplotní kondicionování) | ČSN EN 136, čl. 8.2, 8.4; ČSN EN 140, čl. 7.2, 7.4; ČSN EN 142, čl. 7.4; ČSN EN 143:2001, čl. 8.4; ČSN EN 143, čl. 7.4.1; ČSN EN 149+A1, čl. 8.3.2; ČSN EN 405+A1, čl. 8.3.3; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.2.2; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.1.2; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.1.2; ČSN EN 13274-5; ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.5; ČSN EN 14387, čl. 6.4.1; ČSN EN 14594, čl. 6.7.1; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.1.3 | ||
| 11 | OOP dýchacích orgánů: Protiplynové a kombinované filtry, filtry proti částicím, filtrační polomasky k ochraně proti částicím, filtry AX a SX, protiplynové a kombinované filtrační polomasky s ventilem a bez ventilu, dýchací přístroje, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Zkouška mechanické odolnosti | ČSN EN 143:2001, čl. 8.3; ČSN EN 143, čl. 7.4.2; ČSN EN 149+A1, čl. 8.3.3; ČSN EN 405+A1, čl. 8.3.4; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.2.3; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.11; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.13; ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.4; ČSN EN 14387, čl. 6.4.2 | ||
| 12 | OOP dýchacích orgánů: Masky, polomasky, čtvrtmasky, ústenky, filtrační polomasky | Zkouška dýchacích ventilů | ČSN EN 136, čl. 8.3, 8.12, 8.15; ČSN EN 140, čl. 7.3, 7.9, 7.12, 7.10; ČSN EN 142, čl. 7.3, 7.8, 7.9, 7.10, 7.12, 7.13; ČSN EN 149+A1, čl. 8.2, 8.3.4, 8.8; ČSN EN 405+A1, čl. 8.10; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.6; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.6 | ||
| 13 | OOP: Ochranné oděvy, materiály, rukavice | Stanovení odolnosti proti pronikání chemikálií | ČSN EN ISO 6530; ČSN EN ISO 6529:2002; ČSN EN ISO 374-1; ČSN EN 16523-1+A1 | ||
| 14 | OOP rukou: Rukavice, usně | Stanovení pH potenciometricky | potenciometricky | ČSN EN 420+A1:2010, čl. 4.3.2; ČSN EN ISO 21420, čl. 4.2 c); ČSN EN ISO 4045; ČSN EN ISO 3071 | |
| 15 | OOP dýchacích orgánů: Filtry, filtrační polomasky | Stanovení průniku aerosolu | ČSN EN 143:2001, čl. 8.7; ČSN EN 143, čl. 6.12; ČSN EN 149+A1, čl. 8.11; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.8; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.14.1, 7.14.2; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.12.1, 7.12.2; ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.9; ČSN EN 13274-7 | ||
| 16 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, dýchací přístroje, ústenky, hadicové dýchací přístroje | Zkouška těsnosti | ČSN EN 136, čl. 8.13; ČSN EN 142, čl. 7.11; ČSN EN 14594, čl. 6.2, 6.6, 6.23 | ||
| 17 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky a čtvrtmasky, filtrační polomasky, kukly, přilby, filtrační prostředky s pomocnou ventilací, ochranné oděvy, hadicové dýchací přístroje | Zkouška celkové netěsnosti | ČSN EN 136, čl. 8.16; ČSN EN 140, čl. 7.13; ČSN EN 149+A1, čl. 8.5; ČSN EN 405+A1, čl. 8.5; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.12; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.3; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.3; ČSN EN 14594, čl. 6.14; ČSN EN 13274-1; ČSN EN ISO 13982-2; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.4 | ||
| 18 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky a čtvrtmasky, filtrační polomasky, hadicové dýchací přístroje, kukly, přilby, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Stanovení koncentrace oxidu uhličitého ve vdechovaném vzduchu metodou nedisperzní infračervené spektrometrie | metodou nedisperzní infračervené spektrometrie | ČSN EN 136, čl. 8.14; ČSN EN 140, čl. 7.11; ČSN EN 149+A1, čl. 8.7; ČSN EN 405+A1, čl. 8.8; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.10; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.14; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.5; ČSN EN 14594, čl. 6.13; ČSN EN 13274-6; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.8 | |
| 19 | OOP dýchacích orgánů: Filtry proti částicím, protiplynové a kombinované filtry, filtry AX a SX, filtrační polomasky, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Zkouška zanášení prachem | ČSN EN 143:2001, čl. 8.6, 8.8; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.8; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.9, 7.12, 7.14; ČSN EN 149+A1, čl. 8.10; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.10; ČSN EN 13274-8 | ||
| 20 | OOP dýchacích orgánů: Filtrační polomasky proti částicím | Zkouška napodobení užívání | ČSN EN 149+A1, čl. 8.3.1; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.2.4 | ||
| 21 | OOP dýchacích orgánů: Dýchací přístroje, filtrační prostředky s pomocnou ventilací, hadicové dýchací přístroje | Zkouška výstražného zařízení | ČSN EN 12941:1999, čl. 7.2, 7.16; ČSN EN 14594, čl. 6.15 | ||
| 22 | OOP dýchacích orgánů: Filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Zkouška interaktivního průtoku vzduchu | ČSN EN 12942:1999, čl. 7.12 | ||
| 23 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky a čtvrtmasky, ústenky, filtrační polomasky, hadicové dýchací přístroje, kukly, přilby, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Zkouška pevnosti spojení | ČSN EN 136, čl. 8.9, 8.10; ČSN EN 140, čl. 7.10; ČSN EN 142, čl. 7.7, 7.9; ČSN EN 149+A1, čl. 8.8; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.10; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.11; ČSN EN 14594, č. 6.4, 6.6, 6.19; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.5 | ||
| 24 | OOP dýchacích orgánů: Obličejové masky, polomasky a čtvrtmasky, ústenky, filtrační polomasky, dýchací přístroje, filtrační prostředky s pomocnou ventilací | Zkouška vnějším posouzením | ČSN EN 136, čl. 8.3; ČSN EN 140, čl. 7.3; ČSN EN 142, čl. 7.3; ČSN EN 143:2001, čl. 8.2; ČSN EN 143, čl. 7.3; ČSN EN 149+A1, čl. 8.2; ČSN EN 405+A1, čl. 8.2; ČSN EN 1827+A1, čl. 8.3; ČSN EN 12941:1999, čl. 7.2; ČSN EN 12942:1999, čl. 7.2; ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.3; ČSN EN 14387, čl. 6.3; ČSN EN 14594, čl. 6.2; ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.1.2 | ||
| 25 | OOP těla: Textilie | Zkouška pevnosti v tahu a tažnosti | ČSN EN ISO 13934-1; ČSN EN ISO 13934-2; ČSN EN ISO 1421 | ||
| 26 | OOP těla: Textilie | Zkouška pevnosti v dalším trhání | ČSN EN ISO 13937-2; ČSN EN ISO 9073-4 | ||
| 27 | OOP těla: Textilie | Zkouška pevnosti švů | ČSN EN ISO 13935-1; ČSN EN ISO 13935-2 | ||
| 28 | OOP těla: Textilie | Zkouška pevnosti netkaných textilií | ČSN EN ISO 9073-3 | ||
| 29 | OOP rukou a těla: Textilie rukavice | Zkouška odolnosti pronikání tlaku vody | ČSN EN ISO 811 | ||
| 30 | OOP těla: Textilie | Zkouška odolnosti vůči povrchovému smáčení | ČSN EN ISO 4920 | ||
| 31 | OOP rukou, nohou a těla: Textilie, ochranné oděvy, rukavice mimo pružné textilie | Zkouška odolnosti v oděru | ČSN EN 530; ČSN EN 388+A1, čl. 6.1; ČSN EN ISO 12947-1; ČSN EN ISO 12947-2; ČSN EN ISO 12947-3; ČSN EN ISO 12947-4 | ||
| 32 | OOP těla: Nánosované textilie | Zkouška lepivosti při vysokých teplotách | ČSN EN ISO 5978 | ||
| 33 | OOP těla: Ochranné oděvy (kromě tř. 1) | Zkouška pevnosti spojů a velikosti štěrbin, rozměrů a uchycení | ČSN EN 412:1995, mimo čl. 4.5.2; ČSN EN ISO 13998, čl. 5.8, 7.9.2 | ||
| 34 | OOP těla: Textilie | Zkouška změny rozměrů po údržbě | ČSN EN ISO 5077; ČSN EN ISO 3759; ČSN EN ISO 6330; ČSN 80 7040 | ||
| 35 | OOP rukou: Rukavice | Měření ruky a rukavice | ČSN EN 420+A1:2010, čl. 6.1; ČSN EN ISO 21420, čl. 6.1 | ||
| 36 | OOP rukou: Rukavice | Určení úchopové schopnosti prstů s navlečenou rukavicí | ČSN EN 420+A1:2010, čl. 6.2; ČSN EN ISO 21420, čl. 6.2 | ||
| 37 | OOP rukou: Rukavice | Stanovení odolnosti proti dalšímu trhání (dotržení) | ČSN EN 388+A1, čl. 6.4; ČSN EN 407 ed.2, čl. 6.8 | ||
| 38 | OOP: Rukavice, ochranné oděvy | Stanovení odolnosti proti propíchnutí | ČSN EN 388+A1, čl. 6.5; ČSN EN 863 | ||
| 39 | OOP rukou: Rukavice | Zkouška pronikání vzduchu | ČSN EN ISO 374-2, čl. 5.2 | ||
| 40 | OOP rukou: Rukavice | Zkouška pronikání vody | ČSN EN ISO 374-2, čl. 5.3 | ||
| 41 | OOP rukou a těla: Ochranné oděvy, rukavice | Zkouška odolnosti proti bodnutí - průniku | ČSN EN 412:1995, čl. 4.5.2; ČSN EN ISO 13998, čl. 7.9.2 | ||
| 42 | OOP těla: Textilie | Zkouška odolnosti proti ohýbání | ČSN EN ISO 7854, čl. 3, 4 | ||
| 43 | OOP: Ochranné oděvy a prostředky proti nárazům | Zkouška tlumení nárazu | ČSN EN 1621-1; ČSN EN 1621-2; ČSN CEN/TS 15256; ČSN EN 13277-1; ČSN EN 13277-2 ČSN EN 13277-3; ČSN EN 13277-4; ČSN EN 13277-5; ČSN EN 13277-7; ČSN EN 13277-8; ČSN EN 13158 | ||
| 44 | OOP nohou: Bezpečnostní, ochranná a pracovní obuv | Stanovení elektrického odporu | ČSN EN ISO 20344, čl. 5.13 | ||
| 45 | OOP těla, rukou a dýchacích orgánů, materiály pro výrobu oděvů, podlahy | Zkouška povrchového a vnitřního elektrického odporu | ČSN EN 1149-1; ČSN EN 1149-2; ČSN EN 1149-3; ČSN EN 12477, čl. 5.10 | ||
| 46 | OOP těla a dýchacích orgánů | Zkouška hořlavosti | ČSN EN 13274-4 | ||
| 47 | OOP: Textilie | Zkouška omezeného šíření plamene | ČSN EN ISO 15025 | ||
| 48 | OOP rukou a těla: Ochranné oděvy a rukavice | Zkouška odolnosti proti dopadu malých kapek | ČSN EN 348; ČSN EN 407:2005, čl. 6.7; ČSN EN 407 ed.2, čl. 6.6; ISO 9150 | ||
| 49 | OOP: Ochranné oděvy, rukavice, ochrana dýchadel, obuv | Zkouška odolnosti proti sálavému teplu | ČSN EN ISO 6942; ČSN EN 15090, čl. 7.2; ČSN EN 407:2005, čl. 6.6; ČSN EN 407 ed.2, čl. 6.5; ČSN EN 136, čl. 8.6 | ||
| 50 | OOP rukou: Ochranné rukavice | Zkouška chování při hoření (omezení šíření plamene) | ČSN EN 407:2005, čl. 6.3; ČSN EN 407, čl. 6.2 | ||
| 51 | OOP rukou a těla: Ochranné oděvy a rukavice | Zkouška odolnosti proti kontaktnímu teplu | ČSN EN 702:1996; ČSN EN 407:2005, čl. 6.4; ČSN EN 407, čl. 6.3; ČSN EN ISO 12127-1 | ||
| 52 | OOP rukou a těla: Ochranné oděvy a rukavice | Zkouška odolnosti proti konvekčnímu teplu | ČSN EN 367:1995; ČSN EN 407:2005, čl. 6.5; ČSN EN 407, čl. 6.4; ČSN EN ISO 9151 | ||
| 53 | OOP hlavy, obuv | Zkouška odolnosti proti plameni | ČSN EN 397+A1, čl. 6.8; ČSN EN 15090, čl. 7.3 | ||
| 54 | OOP hlavy | Zkoušky elektrických vlastností | ČSN EN 397+A1, čl. 6.10 | ||
| 55 | OOP nohou: Bezpečnostní, ochranná a pracovní obuv | Stanovení odolnosti proti pořezu | ČSN EN ISO 11393-3 | ||
| 56 | OOP těla: Ochranné oděvy | Stanovení odolnosti oděvu (kalhot a blůzy) proti pořezu | ČSN EN ISO 11393-2; ČSN EN ISO 11393-6 | ||
| 57 | OOP rukou: Ochranné rukavice | Stanovení odolnosti proti řezu čepelí | ČSN EN 388+A1, čl. 6.2 | ||
| 58 | OOP hlavy: Průmyslové přilby | Stanovení rozměrů přilby | ČSN EN 397+A1, čl. 6.5 | ||
| 59 | OOP hlavy: Průmyslové přilby | Zkoušky odolnosti proti nárazu | ČSN EN 397+A1, čl. 6.6 | ||
| 60 | OOP hlavy: Průmyslové přilby | Zkoušky odolnosti proti úderu ostrým předmětem | ČSN EN 397+A1, čl. 6.7 | ||
| 61 | OOP hlavy: Průmyslové přilby | Zkouška odolnosti upevnění podbradního pásku | ČSN EN 397+A1, čl. 6.9 | ||
Referenční normy (236)
ISO 9150
ČSN 80 7040
ČSN CEN/TS 15256
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.1.2
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.1.3
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.2
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.3
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.4
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.5
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.6
ČSN EN 1073-1+A1, čl. 5.8
ČSN EN 1149-1
ČSN EN 1149-2
ČSN EN 1149-3
ČSN EN 12477, čl. 5.10
ČSN EN 12941:1999, čl. 6.16
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.1.2
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.10
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.11
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.12.1, 7.12.2
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.12.3
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.14
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.16
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.2
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.2, 7.16
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.3
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.4
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.5
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.6
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.7
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.8
ČSN EN 12941:1999, čl. 7.9, 7.10
ČSN EN 12942, čl. 7.6
ČSN EN 12942:1999, čl. 6.16
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.1.2
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.10, 7.11
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.11
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.12
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.13
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.14.1, 7.14.2
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.14.3
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.2
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.3
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.4
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.5
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.8
ČSN EN 12942:1999, čl. 7.9, 7.12, 7.14
ČSN EN 13158
ČSN EN 13274-1
ČSN EN 13274-2
ČSN EN 13274-3, čl. 6
ČSN EN 13274-4
ČSN EN 13274-5
ČSN EN 13274-6
ČSN EN 13274-7
ČSN EN 13274-8
ČSN EN 13277-1
ČSN EN 13277-2
ČSN EN 13277-3
ČSN EN 13277-4
ČSN EN 13277-5
ČSN EN 13277-7
ČSN EN 13277-8
ČSN EN 136, čl. 8.11
ČSN EN 136, čl. 8.13
ČSN EN 136, čl. 8.14
ČSN EN 136, čl. 8.15
ČSN EN 136, čl. 8.16
ČSN EN 136, čl. 8.17
ČSN EN 136, čl. 8.18
ČSN EN 136, čl. 8.2, 8.4
ČSN EN 136, čl. 8.3
ČSN EN 136, čl. 8.3, 8.12, 8.15
ČSN EN 136, čl. 8.3, 8.8, 8.18
ČSN EN 136, čl. 8.6
ČSN EN 136, čl. 8.9, 8.10
ČSN EN 140, čl. 7.10
ČSN EN 140, čl. 7.11
ČSN EN 140, čl. 7.12
ČSN EN 140, čl. 7.13
ČSN EN 140, čl. 7.13, 7.14, 7.7
ČSN EN 140, čl. 7.14
ČSN EN 140, čl. 7.2, 7.4
ČSN EN 140, čl. 7.3
ČSN EN 140, čl. 7.3, 7.9, 7.12, 7.10
ČSN EN 142, čl. 7.11
ČSN EN 142, čl. 7.12
ČSN EN 142, čl. 7.13
ČSN EN 142, čl. 7.3
ČSN EN 142, čl. 7.3, 7.6, 7.13
ČSN EN 142, čl. 7.3, 7.8, 7.9, 7.10, 7.12, 7.13
ČSN EN 142, čl. 7.4
ČSN EN 142, čl. 7.7, 7.9
ČSN EN 143, čl. 6.12
ČSN EN 143, čl. 7.3
ČSN EN 143, čl. 7.4.1
ČSN EN 143, čl. 7.4.2
ČSN EN 143, čl. 7.5
ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.1
ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.3
ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.4
ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.5
ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.7
ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.8
ČSN EN 14387+A1:2008, čl. 7.9
ČSN EN 14387, čl. 6.2
ČSN EN 14387, čl. 6.3
ČSN EN 14387, čl. 6.4.1
ČSN EN 14387, čl. 6.4.2
ČSN EN 14387, čl. 6.5
ČSN EN 143:2001, čl. 8.1
ČSN EN 143:2001, čl. 8.2
ČSN EN 143:2001, čl. 8.3
ČSN EN 143:2001, čl. 8.4
ČSN EN 143:2001, čl. 8.6, 8.8
ČSN EN 143:2001, čl. 8.7
ČSN EN 14594, č. 6.4, 6.6, 6.19
ČSN EN 14594, čl. 6.13
ČSN EN 14594, čl. 6.14
ČSN EN 14594, čl. 6.15
ČSN EN 14594, čl. 6.16
ČSN EN 14594, čl. 6.17
ČSN EN 14594, čl. 6.2
ČSN EN 14594, čl. 6.2, 6.6, 6.23
ČSN EN 14594, čl. 6.20
ČSN EN 14594, čl. 6.22
ČSN EN 14594, čl. 6.4, 6.5, 6.6
ČSN EN 14594, čl. 6.7.1
ČSN EN 149+A1, čl. 8.10
ČSN EN 149+A1, čl. 8.11
ČSN EN 149+A1, čl. 8.2
ČSN EN 149+A1, čl. 8.2, 8.3.4, 8.8
ČSN EN 149+A1, čl. 8.3.1
ČSN EN 149+A1, čl. 8.3.2
ČSN EN 149+A1, čl. 8.3.3
ČSN EN 149+A1, čl. 8.4
ČSN EN 149+A1, čl. 8.5
ČSN EN 149+A1, čl. 8.7
ČSN EN 149+A1, čl. 8.8
ČSN EN 149+A1, čl. 8.9
ČSN EN 15090, čl. 7.2
ČSN EN 15090, čl. 7.3
ČSN EN 1621-1
ČSN EN 1621-2
ČSN EN 16523-1+A1
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.10
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.11
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.12
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.13
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.2.2
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.2.3
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.2.4
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.3
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.6
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.7
ČSN EN 1827+A1, čl. 8.8
ČSN EN 348
ČSN EN 367:1995
ČSN EN 388+A1, čl. 6.1
ČSN EN 388+A1, čl. 6.2
ČSN EN 388+A1, čl. 6.4
ČSN EN 388+A1, čl. 6.5
ČSN EN 397+A1, čl. 6.10
ČSN EN 397+A1, čl. 6.5
ČSN EN 397+A1, čl. 6.6
ČSN EN 397+A1, čl. 6.7
ČSN EN 397+A1, čl. 6.8
ČSN EN 397+A1, čl. 6.9
ČSN EN 405+A1, čl. 8.10
ČSN EN 405+A1, čl. 8.2
ČSN EN 405+A1, čl. 8.3.3
ČSN EN 405+A1, čl. 8.3.4
ČSN EN 405+A1, čl. 8.4
ČSN EN 405+A1, čl. 8.5
ČSN EN 405+A1, čl. 8.6
ČSN EN 405+A1, čl. 8.8
ČSN EN 405+A1, čl. 8.9
ČSN EN 407 ed.2, čl. 6.5
ČSN EN 407 ed.2, čl. 6.6
ČSN EN 407 ed.2, čl. 6.8
ČSN EN 407, čl. 6.2
ČSN EN 407, čl. 6.3
ČSN EN 407, čl. 6.4
ČSN EN 407:2005, čl. 6.3
ČSN EN 407:2005, čl. 6.4
ČSN EN 407:2005, čl. 6.5
ČSN EN 407:2005, čl. 6.6
ČSN EN 407:2005, čl. 6.7
ČSN EN 412:1995, mimo čl. 4.5.2
ČSN EN 412:1995, čl. 4.5.2
ČSN EN 420+A1:2010, čl. 4.3.2
ČSN EN 420+A1:2010, čl. 6.1
ČSN EN 420+A1:2010, čl. 6.2
ČSN EN 530
ČSN EN 702:1996
ČSN EN 863
ČSN EN ISO 11393-2
ČSN EN ISO 11393-3
ČSN EN ISO 11393-6
ČSN EN ISO 12127-1
ČSN EN ISO 12947-1
ČSN EN ISO 12947-2
ČSN EN ISO 12947-3
ČSN EN ISO 12947-4
ČSN EN ISO 13934-1
ČSN EN ISO 13934-2
ČSN EN ISO 13935-1
ČSN EN ISO 13935-2
ČSN EN ISO 13937-2
ČSN EN ISO 13982-2
ČSN EN ISO 13998, čl. 5.8, 7.9.2
ČSN EN ISO 13998, čl. 7.9.2
ČSN EN ISO 1421
ČSN EN ISO 15025
ČSN EN ISO 20344, čl. 5.13
ČSN EN ISO 21420, čl. 4.2 c)
ČSN EN ISO 21420, čl. 6.1
ČSN EN ISO 21420, čl. 6.2
ČSN EN ISO 3071
ČSN EN ISO 374-1
ČSN EN ISO 374-2, čl. 5.2
ČSN EN ISO 374-2, čl. 5.3
ČSN EN ISO 3759
ČSN EN ISO 4045
ČSN EN ISO 4920
ČSN EN ISO 5077
ČSN EN ISO 5978
ČSN EN ISO 6330
ČSN EN ISO 6529:2002
ČSN EN ISO 6530
ČSN EN ISO 6942
ČSN EN ISO 7854, čl. 3, 4
ČSN EN ISO 811
ČSN EN ISO 9073-3
ČSN EN ISO 9073-4
ČSN EN ISO 9151