🇨🇿 Vaše laboratoře s.r.o. PL
Mikrobiologie
Vaše laboratoře s.r.o. je zdravotnická laboratoř akreditovaná ČIA podle ISO 15189 pod číslem 8140 (Zlín, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 117 vyšetření. Vyšetřovaným materiálem je mimo jiné: Sérum, Kapilární krev, Žilní krev, Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dut…. Nejčastěji používané principy vyšetření: Absorpční spektrofotometrie, Imunoanalýza s luminometrickou detekcí, Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 8140
- Vyšetření v rozsahu: 117
- Druhů vyšetřovaného materiálu: 15
- Používaných principů vyšetření: 26
- Město: Zlín, Česko
- Platí do: 23-08-2029
- Číslo akreditace
- 8140
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- U Lomu 638, 760 01 Zlín
- Město
- Zlín, Česko
- Útvar
- Vaše laboratoře s.r.o.
- Platí do
- 23-08-2029
Jaké materiály tato laboratoř vyšetřuje (15)
- Sérum — 42 vyšetření
- Kapilární krev — 15 vyšetření
- Žilní krev — 15 vyšetření
- Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní — 13 vyšetření
- Plazma — 7 vyšetření
- Krev — 6 vyšetření
- Bakteriální kultura — 5 vyšetření
- Biologický materiál obsahující jadernou DNA — 5 vyšetření
- Moč — 2 vyšetření
- Sérum, plazma — 2 vyšetření
- Periferní krev — 1 vyšetření
- Sérum, moč — 1 vyšetření
- Tkáně — 1 vyšetření
- Tkáně a buňky — 1 vyšetření
- Výtěr z rekta — 1 vyšetření
Principy vyšetření (26)
- Absorpční spektrofotometrie — 21 vyšetření
- Imunoanalýza s luminometrickou detekcí — 16 vyšetření
- Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty — 6 vyšetření
- Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty — 4 vyšetření
- Mikroskopie — 3 vyšetření
- Aerobní kultivace — 2 vyšetření
- Imunoanalýza s fotometrickou detekcí — 2 vyšetření
- Imunoturbidimetrie — 2 vyšetření
- Potenciometrie — 2 vyšetření
- Aglutinace — 1 vyšetření
- Biochemické testy — 1 vyšetření
- Diskový difúzní test — 1 vyšetření
- Hmotnostní spektrometrie — 1 vyšetření
- Imunoanalýza s fluorimetrickou detekcí — 1 vyšetření
- Imunoanalýza s turbidimetrickou detekcí — 1 vyšetření
- a 11 dalších
Pracoviště (16)
- Laboratoř Zlín — 41 vyšetření
- Laboratoř Valašské Klobouky — 15 vyšetření
- Laboratoř Otrokovice — 10 vyšetření
- Laboratoř Zlín-OKO — 8 vyšetření
- Laboratoř Zlín-Tomášov — 8 vyšetření
- Laboratoř Lipník nad Bečvou — 6 vyšetření
- Laboratoř Zlínská poliklinika — 5 vyšetření
- Odběrové místo Luhačovice — 3 vyšetření
- Odběrové místo Otrokovice-Napajedla — 3 vyšetření
- Odběrové místo Otrokovice-TOMA — 3 vyšetření
- Odběrové místo Vizovice — 3 vyšetření
- Odběrové místo Zlín-Jižní Svahy — 3 vyšetření
- Odběrové místo Zlín-Malenovice — 3 vyšetření
- Odběrové místo Brumov-Bylnice — 2 vyšetření
- Odběrové místo Hranice — 2 vyšetření
- a 1 dalších
Pracoviště laboratoře
- Vaše laboratoře s.r.o. (sídlo) — U Lomu 638, 760 01 Zlín
- Laboratoř Zlín — třída Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
- Laboratoř Otrokovice — tř. Osvobození 1388, 765 02 Otrokovice
- Laboratoř Valašské Klobouky — Krátká 798, 766 01 Valašské Klobouky
- Odběrové místo Otrokovice-TOMA — třída Tomáše Bati 1566, 765 02 Otrokovice
- Odběrové místo Otrokovice-Napajedla — Sadová 1042, 763 61 Napajedla
- Odběrové místo Hranice — Na Náspech 78, 753 01 Hranice
- Laboratoř Lipník nad Bečvou — Osecká 309/20, 751 31 Lipník nad Bečvou
- Odběrové místo Luhačovice — Masarykova 315, 763 26 Luhačovice
- Odběrové místo Brumov-Bylnice — Družba 1189, 763 31 Brumov-Bylnice
- Laboratoř Zlín-Tomášov — U Lomu 638, 760 01 Zlín
- Laboratoř Zlínská poliklinika — třída Tomáše Bati 3705, 760 01 Zlín
- Odběrové místo Zlín-Malenovice — Zahradní 973, 763 02 Zlín-Malenovice
- Odběrové místo Vizovice — Masarykovo nám. 1325, 763 12 Vizovice
- Odběrové místo Zlín-Jižní Svahy — Okružní 4699, 760 01 Zlín
- Odběrové místo Vsetín — Mostecká 357, 755 01 Vsetín
- Laboratoř Zlín-OKO — třída Tomáše Bati 508, 760 01 Zlín
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 03.02.2026
Rozsah akreditace — vyšetření zdravotnické laboratoře (117)
| Č. | Vyšetřovaný materiál | Analyt / parametr / diagnostika | Princip vyšetření | Postup vyšetření / přístroje | |
|---|---|---|---|---|---|
| Laboratoř Zlín | |||||
| 1 | Sérum | Minerály 801 - Klinická biochemie |
Potenciometrie | Komerční postup | |
| 2 | Sérum, moč | Minerály 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 3 | Sérum | Enzymy 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 4 | Sérum | Nebílkovinné dusíkaté látky 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 5 | Sérum | Proteiny 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 6 | Sérum | Lipidy 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 7 | Sérum | Barviva 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 8 | Sérum | Glukóza 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 9 | Sérum | Vitamíny 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 10 | Krev | Glykovaný hemoglobin 801 - Klinická biochemie |
Vysokoúčinná kapalinová chromatografie | Komerční postup | |
| 11 | Moč | Chemické vyšetření moče 801 - Klinická biochemie |
Refraktometrie; Reflexní spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 12 | Sérum | Osteáza 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 13 | Sérum | Hormony 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 14 | Sérum | Nádorové markery 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 15 | Sérum, plazma | Kostní markery 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 16 | Sérum | Protilátky proti EBV 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 17 | Sérum | Protilátky proti HCV 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 18 | Sérum | Protilátky proti HAV 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 19 | Sérum | Markery HIV 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 20 | Sérum | Antigeny infekčních agens 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 21 | Sérum | Protilátky proti boreliím 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 22 | Sérum | Protilátky proti Toxoplasma gondii 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 23 | Sérum | Protilátky proti cytomegaloviru 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 24 | Moč | Mikrobiologické vyšetření moče semikvantitativně 802 – Lékařská mikrobiologie |
Mikroskopie; Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 25 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Mikrobiologické vyšetření horních cest dýchacích 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 26 | Výtěr z rekta | Mikrobiologické vyšetření výtěrů z rekta 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 27 | Bakteriální kultura | Kvalitativní vyšetření citlivosti mikroorganismu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Diskový difúzní test | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 28 | Bakteriální kultura | Identifikace mikroorganismu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Hmotnostní spektrometrie | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 29 | Bakteriální kultura | Identifikace mikroorganismu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aglutinace | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 30 | Bakteriální kultura | Identifikace mikroorganismu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Biochemické testy | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 31 | Bakteriální kultura | Identifikace mikroorganismu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Mikroskopie | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 32 | Sérum | C-reaktivní protein (CRP) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 33 | Sérum | Autoprotilátky 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 34 | Krev | Krevní obraz 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty | Komerční postup | |
| 35 | Plazma | Aktivovaný parciální tromboplastinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | Komerční postup | |
| 36 | Plazma | Protrombinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | Komerční postup | |
| 37 | Plazma | D-dimery 818 - Laboratoř hematologická |
Imunoanalýza s turbidimetrickou detekcí | Komerční postup | |
| 38 | Krev | Krevní obraz 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty | Komerční postup | |
| 39 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 40 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 41 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Laboratoř Otrokovice | |||||
| 42 | Sérum | Glukóza 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 43 | Sérum | Urea 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 44 | Sérum | Alkalická fosfatáza (ALP) 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 45 | Sérum | Bilirubin celkový 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 46 | Krev | Krevní obraz 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty | Komerční postup | |
| 47 | Plazma | Aktivovaný parciální tromboplastinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | Komerční postup | |
| 48 | Plazma | Protrombinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | Komerční postup | |
| 49 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 50 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 51 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Laboratoř Valašské Klobouky | |||||
| 52 | Sérum | Minerály 801 - Klinická biochemie |
Potenciometrie | Komerční postup | |
| 53 | Sérum | Minerály 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 54 | Sérum | Nebílkovinné dusíkaté látky 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 55 | Sérum | Bilirubin celkový 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 56 | Sérum | Proteiny 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 57 | Sérum | Enzymy 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 58 | Sérum | Lipidy 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 59 | Sérum | Glukóza 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 60 | Sérum | C-reaktivní protein (CRP) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 61 | Krev | Krevní obraz 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty | Komerční postup | |
| 62 | Plazma | Aktivovaný parciální tromboplastinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | Komerční postup | |
| 63 | Plazma | Protrombinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | Komerční postup | |
| 64 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 65 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 66 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Otrokovice-TOMA | |||||
| 67 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 68 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 69 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Otrokovice-Napajedla | |||||
| 70 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 71 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 72 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Hranice | |||||
| 73 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 74 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Laboratoř Lipník nad Bečvou | |||||
| 75 | Sérum | Glukóza 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 76 | Sérum | Aspartátaminotransferáza (AST) 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 77 | Sérum | Cholesterol 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 78 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 79 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 80 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Luhačovice | |||||
| 81 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 82 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 83 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Brumov-Bylnice | |||||
| 84 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 85 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Laboratoř Zlín-Tomášov | |||||
| 86 | Sérum | Proteiny 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 87 | Sérum | Hormony 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 88 | Biologický materiál obsahující jadernou DNA | Vyšetření variant germinálního genomu 816 - Laboratoř lékařské genetiky |
Real-Time PCR | Publikovaný postup | |
| 89 | Biologický materiál obsahující jadernou DNA | Vyšetření HLA systému 816 - Laboratoř lékařské genetiky |
PCR s elektroforetickou detekcí | Publikovaný postup | |
| 90 | Biologický materiál obsahující jadernou DNA | Vyšetření variant germinálního genomu 816 - Laboratoř lékařské genetiky |
Multiplexní PCR s elektroforetickou detekcí | Publikovaný postup | |
| 91 | Biologický materiál obsahující jadernou DNA | Mutace CFTR genu 816 - Laboratoř lékařské genetiky |
PCR s reverzní hybridizací | Komerční postup | |
| 92 | Biologický materiál obsahující jadernou DNA | Preimplantační genetické testování variant genomu (PGT) 816 - Laboratoř lékařské genetiky |
NGS-MPS | Komerční postup | |
| 93 | Periferní krev | Vyšetření konstitučního karyotypu 816 - Laboratoř lékařské genetiky |
Konvenční cytogenetická analýza | Publikovaný postup | |
| Laboratoř Zlínská poliklinika | |||||
| 94 | Tkáně | Histologické vyšetření a diagnostika 823 - Laboratoř patologie |
Mikroskopie | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 95 | Tkáně a buňky | Imunohistochemické a imunocytochemické vyšetření antigenů 823 - Laboratoř patologie |
Mikroskopie | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 96 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 97 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 98 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Zlín-Malenovice | |||||
| 99 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 100 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 101 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Vizovice | |||||
| 102 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 103 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 104 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Zlín-Jižní Svahy | |||||
| 105 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 106 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 107 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové místo Vsetín | |||||
| 108 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 109 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Laboratoř Zlín-OKO | |||||
| 110 | Krev | Imunofenotypizace buněčných populací 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Průtoková cytometrie | Komerční postup | |
| 111 | Sérum | Autoprotilátky 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 112 | Sérum | Autoprotilátky proti tkáňové transglutamináze 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 113 | Sérum | Specifické IgE 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fluorimetrickou detekcí | Komerční postup | |
| 114 | Sérum, plazma | Autoprotilátky 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Nepřímá imunofluorescence | Komerční postup | |
| 115 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 116 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 117 | Výtěr z krku, nosu, nosohltanu, tonzil, hltanu, stěr z jazyka a dutiny ústní | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||