🇨🇿 Moravskoslezská nemocnice Krnov, příspěvková organizace PL
Mikrobiologie
Moravskoslezská nemocnice Krnov, příspěvková organizace je zdravotnická laboratoř akreditovaná ČIA podle ISO 15189 pod číslem 8048 (Krnov, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 89 vyšetření. Vyšetřovaným materiálem je mimo jiné: Sérum, Sérum, moč, Krev, Plazma. Nejčastěji používané principy vyšetření: Imunoanalýza s luminometrickou detekcí, Absorpční spektrofotometrie, Imunoanalýza s fotometrickou detekcí.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 8048
- Vyšetření v rozsahu: 89
- Druhů vyšetřovaného materiálu: 10
- Používaných principů vyšetření: 19
- Město: Krnov, Česko
- Platí do: 30-06-2030
- Číslo akreditace
- 8048
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- I.P. Pavlova 552/9, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
- Město
- Krnov, Česko
- Útvar
- Centrální laboratoř
- Platí do
- 30-06-2030
Jaké materiály tato laboratoř vyšetřuje (10)
- Sérum — 56 vyšetření
- Sérum, moč — 10 vyšetření
- Krev — 7 vyšetření
- Plazma — 7 vyšetření
- Moč — 3 vyšetření
- Žilní krev — 2 vyšetření
- Kapilární krev — 1 vyšetření
- Krev, plazma — 1 vyšetření
- Moč, likvor — 1 vyšetření
- Sérum, plazma, likvor — 1 vyšetření
Principy vyšetření (19)
- Imunoanalýza s luminometrickou detekcí — 25 vyšetření
- Absorpční spektrofotometrie — 24 vyšetření
- Imunoanalýza s fotometrickou detekcí — 8 vyšetření
- Imunoturbidimetrie — 6 vyšetření
- Gelová sloupcová aglutinace — 3 vyšetření
- Gelová sloupcová aglutinace (manuální) — 3 vyšetření
- Potenciometrie — 3 vyšetření
- Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty — 2 vyšetření
- Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty — 2 vyšetření
- Aglutinace zkumavková (manuální) — 1 vyšetření
- Digitální mikroskopie — 1 vyšetření
- Imunoanalýza s fotometrickou detekcí (manuální) — 1 vyšetření
- Koagulační metoda s fotometrickou detekcí — 1 vyšetření
- Koagulační metoda s optickou detekcí koagula — 1 vyšetření
- Kryoskopie — 1 vyšetření
- a 4 dalších
Pracoviště (2)
- Centrální laboratoř — 88 vyšetření
- Odběrové pracoviště — 1 vyšetření
Pracoviště laboratoře
- Moravskoslezská nemocnice Krnov, příspěvková organizace (sídlo) — I.P. Pavlova 552/9, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
- Centrální laboratoř — I. P. Pavlova 552/9, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
- Odběrové pracoviště — nám. Hrdinů 927/8, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 05.05.2026
Rozsah akreditace — vyšetření zdravotnické laboratoře (89)
| Č. | Vyšetřovaný materiál | Analyt / parametr / diagnostika | Princip vyšetření | Postup vyšetření / přístroje | |
|---|---|---|---|---|---|
| Centrální laboratoř | |||||
| 1 | Krev | Krevní skupina 222 - Transfuzní lékařství |
Aglutinace zkumavková (manuální) | SOP 1011149, verze 08 | |
| 2 | Plazma | Vyšetření kompatibility 222 - Transfuzní lékařství |
Gelová sloupcová aglutinace (manuální) | SOP 1011150, verze 07 | |
| 3 | Krev | Přímý antiglobulinový test 222 - Transfuzní lékařství |
Gelová sloupcová aglutinace (manuální) | SOP 1011306, verze 03 | |
| 4 | Krev, plazma | Screening antierytrocytárních protilátek 222 - Transfuzní lékařství |
Gelová sloupcová aglutinace (manuální) | SOP 1011304, verze 04 | |
| 5 | Krev | Krevní skupina 222 - Transfuzní lékařství |
Gelová sloupcová aglutinace | SOP 1011322, verze 04; IH 500 | |
| 6 | Plazma | Screening antierytrocytárních protilátek 222 - Transfuzní lékařství |
Gelová sloupcová aglutinace | SOP 1011321, verze 04; IH 500 | |
| 7 | Plazma | Vyšetření kompatibility 222 - Transfuzní lékařství |
Gelová sloupcová aglutinace | SOP 1011320, verze 04; IH 500 | |
| 8 | Sérum, moč | Urea 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011153 veze 12; Atellica CH 930 | |
| 9 | Sérum, moč | Kreatinin 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011282 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 10 | Sérum, moč | Kyselina močová 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011001 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 11 | Sérum, moč | Sodný ion 801 - Klinická biochemie |
Potenciometrie | SOP 1011086 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 12 | Sérum, moč | Draselný ion 801 - Klinická biochemie |
Potenciometrie | SOP 1011292 verze 07; Atellica CH 930 | |
| 13 | Sérum, moč | Chloridový ion 801 - Klinická biochemie |
Potenciometrie | SOP 1011291 verze 07; Atellica CH 930 | |
| 14 | Sérum, moč | Vápník celkový 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011056 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 15 | Sérum, moč | Hořčík celkový 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011057 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 16 | Sérum, moč | Fosfáty anorganické 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011109 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 17 | Sérum | Železo 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011124 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 18 | Sérum | Bilirubin celkový 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011110 verze 11; Atellica CH 930 | |
| 19 | Sérum | Alaninaminotransferáza (ALT) 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011111 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 20 | Sérum | Aspartátaminotransferáza (AST) 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011254 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 21 | Sérum | Gamaglutamyltransferáza (GGT) 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011112 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 22 | Sérum | Alkalická fosfatáza (ALP) 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011113 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 23 | Sérum | Kreatinkináza (CK) 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011114 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 24 | Sérum | Lipáza 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011116 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 25 | Sérum | Amyláza celková 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011117 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 26 | Sérum | Amyláza pankreatická 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011300 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 27 | Sérum | Celkový cholesterol 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011156 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 28 | Sérum | HDL-cholesterol 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011293 verze 08; Atellica CH 930 | |
| 29 | Sérum | LDL-cholesterol 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011294 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 30 | Sérum | Triacylglyceroly 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011295 verze 08; Atellica CH 930 | |
| 31 | Sérum | Celková bílkovina 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011123 verze 11; Atellica CH 930 | |
| 32 | Sérum | Albumin 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011130 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 33 | Sérum, plazma, likvor | Glukóza 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011157 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 34 | Krev | Glykovaný hemoglobin (HbA1c) 801 - Klinická biochemie |
Vysokoúčinná kapalinová chromatografie | SOP 1011108 verze 10; ADAMS HA-8190V | |
| 35 | Moč, likvor | Celková bílkovina 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | SOP 1011128 verze 08; Atellica CH 930 | |
| 36 | Moč | Albumin 801 - Klinická biochemie |
Imunoturbidimetrie | SOP 1011129 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 37 | Moč | Chemické vyšetření moče 801 - Klinická biochemie |
Refraktometrie; Reflexní spektrofotometrie | SOP 1011146 verze 08; Atellica 1500 | |
| 38 | Moč | Morfologické vyšetření moče 801 - Klinická biochemie |
Digitální mikroskopie | SOP 1011147 verze 05; Atellica 1500 | |
| 39 | Sérum, moč | Osmolalita 801 - Klinická biochemie |
Kryoskopie | SOP 1011127 verze 09; Osmostation OM-6060 | |
| 40 | Sérum | Karbohydrátový nádorový antigen CA 125 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011026 verze 08; Atellica IM 1300 | |
| 41 | Sérum | Karbohydrátový nádorový antigen CA 19-9 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011029 verze 08; Cobas e411 | |
| 42 | Sérum | Karbohydrátový nádorový antigen CA 15-3 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011030 verze 07; Atellica IM 1300 | |
| 43 | Sérum | Prostatický specifický antigen volný (PSA volný) 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011044 verze 08; Atellica IM 1300 | |
| 44 | Sérum | Celkový prostatický specifický antigen (PSA celkový) 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011045 verze 10; Atellica IM 1300 | |
| 45 | Sérum | Troponin I 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011095 verze 10; Atellica IM 1300 | |
| 46 | Sérum | Karcinoembryonální antigen (CEA) 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011033 verze 08; Atellica IM 1300 | |
| 47 | Sérum | Alfa-1-fetoprotein 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011040 verze 08; Atellica IM 1300 | |
| 48 | Sérum | Ferritin 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011032 verze 08; Atellica IM 1300 | |
| 49 | Sérum | Trijodtyronin volný (FT3) 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011064 verze 08; Atellica IM 1300 | |
| 50 | Sérum | Tyroxin volný (FT4) 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011065 verze 10; Atellica IM 1300 | |
| 51 | Sérum | Tyreotropin (TSH) 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011068 verze 11; Atellica IM 1300 | |
| 52 | Sérum | Autoprotilátky proti mikrosomálnímu antigenu (anti TPO) 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011154 verze 07; Atellica IM 1300 | |
| 53 | Sérum | Myoglobin 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011093 verze 09; Atellica IM 1300 | |
| 54 | Sérum | Protilátky proti Chlamydia trachomatis 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011262 verze 06; AGILITY | |
| 55 | Sérum | Protilátky proti Chlamydia pneumoniae 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011263 verze 06; AGILITY | |
| 56 | Sérum | Antigen viru hepatitidy B 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011269 verze 07; LIAISON XL | |
| 57 | Sérum | Protilátky proti Helicobacter pylori 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011133 verze 08; LIAISON XL | |
| 58 | Sérum | Protilátky proti Helicobacter pylori 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011134 verze 08; AGILITY | |
| 59 | Sérum | Protilátky proti Toxoplasma gondii 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011135 verze 08; LIAISON XL | |
| 60 | Sérum | Protilátky proti cytomegaloviru 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011136 verze 08; LIAISON XL | |
| 61 | Sérum | Markery HIV 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011288 verze 06; LIAISON XL | |
| 62 | Sérum | Protilátky proti viru hepatitidy A 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011266 verze 07; LIAISON XL | |
| 63 | Sérum | Protilátky proti Borrelia burgdorferi sensu lato 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011139 verze 07; LIAISON XL | |
| 64 | Sérum | Protilátky proti viru Epstein-Barrové 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí (manuální) | SOP 1011141 verze 07; DYNAREAD | |
| 65 | Sérum | Kyselina valproová 812 - Laboratoř farmakologie a toxikologie léčiv |
Imunoturbidimetrie | SOP 1011024 verze 09; Atellica CH 930 | |
| 66 | Sérum | Teofylin 812 - Laboratoř farmakologie a toxikologie léčiv |
Imunoturbidimetrie | SOP 1011094 verze 10; Atellica CH 930 | |
| 67 | Sérum | Imunoglobuliny 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | SOP 1011118 verze 07; Atellica CH 930 | |
| 68 | Sérum | C-reaktivní protein (CRP) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | SOP 1011019 verze 12; Atellica CH 930 | |
| 69 | Sérum | Transferin 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | SOP 1011296 verze 07; Atellica CH 930 | |
| 70 | Sérum | Imunoglobulin E 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011038 verze 07; Immulite 2000 XPi | |
| 71 | Sérum | Specifické IgE 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011060 verze 09; Immulite 2000 XPi | |
| 72 | Sérum | Protilátky ve třídě IgG proti nukleárním antigenům (ANA) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Nepřímá imunofluorescence | SOP 1011075 verze 11; Mikroskop Olympus BX-43F, kamera DP74 | |
| 73 | Sérum | Protilátky ve třídě IgG proti dsDNA 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011062 verze 07; DYNAREAD | |
| 74 | Sérum | Revmatoidní faktor (RF) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011101 verze 09; ALEGRIA 2 | |
| 75 | Sérum | Protilátky ve třídě IgG proti extrahovatelným jaderným a cytoplazmatickým antigenům (ENA screening) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011085 verze 08; DYNAREAD | |
| 76 | Sérum | Protilátky ve třídě IgG proti specifickým citrulinovým peptidům 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011155 verze 08; ALEGRIA 2 | |
| 77 | Sérum | Protilátky ve třídě IgA proti tkáňové transglutamináze 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | SOP 1011082 verze 06; ELISA automat Agility | |
| 78 | Sérum | Lidský choriogonadotropin (hCG) 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011069 verze 10; Atellica IM 1300 | |
| 79 | Sérum | Autoprotilátky proti tyreoglobulinu (Anti-tyreoglobulin) 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | SOP 1011035 verze 07; Atellica IM 1300 | |
| 80 | Plazma | Aktivovaný parciální tromboplastinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | SOP 1011142 verze 08; Sysmex CN-3000 | |
| 81 | Plazma | Protrombinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | SOP 1011152 verze 10; Sysmex CN-3000 | |
| 82 | Plazma | Fibrinogen 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula | SOP 1011143 verze 07; Sysmex CN-3000 | |
| 83 | Plazma | Antitrombin 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s fotometrickou detekcí | SOP 1011144 verze 09; Sysmex CN-3000 | |
| 84 | Krev | Krevní obraz s pětipopulačním diferenciálním počtem leukocytů 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty | SOP 1011090 verze 08; SOP 1011092 verze 07; Sysmex XN 1000 | |
| 85 | Krev | Krevní obraz 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Impedanční metoda; Fotometrie; Výpočty | SOP 1011326 verze 02; Sysmex KX – 21N | |
| 86 | Krev | Retikulocyty 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Výpočty | SOP 1011145 verze 05; Sysmex XN 1000 | |
| 87 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
0905003 A, verze 09 | ||
| 88 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
0905003 B, verze 09 | ||
| Odběrové pracoviště | |||||
| 89 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
0905003 A, verze 09 | ||
Referenční normy (89)
0905003 A
0905003 B
SOP 1011001
SOP 1011019
SOP 1011024
SOP 1011026
SOP 1011029
SOP 1011030
SOP 1011032
SOP 1011033
SOP 1011035
SOP 1011038
SOP 1011040
SOP 1011044
SOP 1011045
SOP 1011056
SOP 1011057
SOP 1011060
SOP 1011062
SOP 1011064
SOP 1011065
SOP 1011068
SOP 1011069
SOP 1011075
SOP 1011082
SOP 1011085
SOP 1011086
SOP 1011090
SOP 1011092
SOP 1011093
SOP 1011094
SOP 1011095
SOP 1011101
SOP 1011108
SOP 1011109
SOP 1011110
SOP 1011111
SOP 1011112
SOP 1011113
SOP 1011114
SOP 1011116
SOP 1011117
SOP 1011118
SOP 1011123
SOP 1011124
SOP 1011127
SOP 1011128
SOP 1011129
SOP 1011130
SOP 1011133
SOP 1011134
SOP 1011135
SOP 1011136
SOP 1011139
SOP 1011141
SOP 1011142
SOP 1011143
SOP 1011144
SOP 1011145
SOP 1011146
SOP 1011147
SOP 1011149
SOP 1011150
SOP 1011152
SOP 1011153
SOP 1011154
SOP 1011155
SOP 1011156
SOP 1011157
SOP 1011254
SOP 1011262
SOP 1011263
SOP 1011266
SOP 1011269
SOP 1011282
SOP 1011288
SOP 1011291
SOP 1011292
SOP 1011293
SOP 1011294
SOP 1011295
SOP 1011296
SOP 1011300
SOP 1011304
SOP 1011306
SOP 1011320
SOP 1011321
SOP 1011322
SOP 1011326