🇨🇿 Lab In - Institut laboratorní medicíny, s. r. o. PL
Mikrobiologie
Lab In - Institut laboratorní medicíny, s. r. o. je zdravotnická laboratoř akreditovaná ČIA podle ISO 15189 pod číslem 8018 (Karlovy Vary, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 107 vyšetření. Vyšetřovaným materiálem je mimo jiné: Sérum, Kapilární krev, Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň, Žilní krev. Nejčastěji používané principy vyšetření: Imunoanalýza s luminometrickou detekcí, Absorpční spektrofotometrie, Imunoturbidimetrie.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 8018
- Vyšetření v rozsahu: 107
- Druhů vyšetřovaného materiálu: 23
- Používaných principů vyšetření: 35
- Město: Karlovy Vary, Česko
- Platí do: 10-06-2029
- Číslo akreditace
- 8018
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- Blahoslavova 18/5, 360 01 Drahovice, Karlovy Vary
- Město
- Karlovy Vary, Česko
- Platí do
- 10-06-2029
Jaké materiály tato laboratoř vyšetřuje (23)
- Sérum — 29 vyšetření
- Kapilární krev — 11 vyšetření
- Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň — 11 vyšetření
- Žilní krev — 11 vyšetření
- Krev — 8 vyšetření
- Moč — 7 vyšetření
- Klinický materiál — 5 vyšetření
- Plazma — 4 vyšetření
- Sérum, moč — 4 vyšetření
- Bakteriální kultura — 2 vyšetření
- Likvor — 2 vyšetření
- Sérum, plazma — 2 vyšetření
- Bakteriální kultura, kvasinková kultura — 1 vyšetření
- Cizí tělesa — 1 vyšetření
- Hnis — 1 vyšetření
- a 8 dalších
Principy vyšetření (35)
- Imunoanalýza s luminometrickou detekcí — 13 vyšetření
- Absorpční spektrofotometrie — 8 vyšetření
- Imunoturbidimetrie — 7 vyšetření
- Aerobní kultivace — 5 vyšetření
- Aerobní kultivace; Mikroskopie — 4 vyšetření
- Imunoanalýza s fotometrickou detekcí — 3 vyšetření
- Výpočet — 2 vyšetření
- Aerobní kultivace (automatická); Anaerobní kultivace (automatická); Mikroskopie — 1 vyšetření
- Aerobní kultivace; Anaerobní kultivace; Mikroskopie — 1 vyšetření
- Aglutinace — 1 vyšetření
- Aglutinace na mikrotitrační desce — 1 vyšetření
- Anaerobní kultivace; Aerobní kultivace; Mikroskopie — 1 vyšetření
- Anaerobní kultivace; Mikroskopie; Aerobní kultivace — 1 vyšetření
- Difúzní diskový test — 1 vyšetření
- Digitální mikroskopie — 1 vyšetření
- a 20 dalších
Pracoviště (9)
- Diagnostické centrum Karlovy Vary — 77 vyšetření
- Odběrové pracoviště Kladno — 6 vyšetření
- Odběrové pracoviště Sokolov — 6 vyšetření
- Odběrové pracoviště Aš — 3 vyšetření
- Odběrové pracoviště Cheb — 3 vyšetření
- Odběrové pracoviště Kraslice — 3 vyšetření
- Odběrové pracoviště Mariánské Lázně — 3 vyšetření
- Odběrové pracoviště Nejdek — 3 vyšetření
- Odběrové pracoviště Ostrov — 3 vyšetření
Pracoviště laboratoře
- Lab In - Institut laboratorní medicíny, s. r. o. (sídlo) — Blahoslavova 18/5, 360 01 Drahovice
- Diagnostické centrum Karlovy Vary — Bezručova 10, 360 01 Karlovy Vary
- Odběrové pracoviště Nejdek — Závodu míru 636, 362 21 Nejdek
- Odběrové pracoviště Mariánské Lázně — Hlavní 267, 353 01 Mariánské Lázně
- Odběrové pracoviště Kraslice — Havlíčkova 1431, 358 01 Kraslice
- Odběrové pracoviště Ostrov — Hroznětínská 350, 363 01 Ostrov
- Odběrové pracoviště Sokolov — Nábřeží Petra Bezruče 430/9, 356 01 Sokolov
- Odběrové pracoviště Cheb — Divadelní 594/5, 350 02 Cheb
- Odběrové pracoviště Aš — Nemocniční 52, 352 01 Aš
- Odběrové pracoviště Kladno — Jana Palacha 1636, 272 01 Kladno
- Odběrové pracoviště Sokolov — ZS Michal M. Majerové 1804, 356 05 Sokolov
- Odběrové pracoviště Kladno — Unhošťská 2533, 272 01 Kladno
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 13.11.2025
Rozsah akreditace — vyšetření zdravotnické laboratoře (107)
| Č. | Vyšetřovaný materiál | Analyt / parametr / diagnostika | Princip vyšetření | Postup vyšetření / přístroje | |
|---|---|---|---|---|---|
| Diagnostické centrum Karlovy Vary | |||||
| 1 | Krev | Krevní skupina 222 - Transfuzní lékařství |
Aglutinace na mikrotitrační desce | Komerční postup | |
| 2 | Sérum, plazma | Screening antierytrocytárních protilátek 222 - Transfuzní lékařství |
Pevná fáze | Komerční postup | |
| 3 | Moč | Vypočtené parametry 801 - Klinická biochemie |
Výpočet | Publikovaný postup | |
| 4 | Sérum | Vypočtené parametry 801 - Klinická biochemie |
Výpočet | Publikovaný postup | |
| 5 | Sérum | Proteiny 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 6 | Sérum | Enzymy 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 7 | Sérum | Apolipoproteiny 801 - Klinická biochemie |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 8 | Sérum | Barviva 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 9 | Sérum, moč | Minerály 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 10 | Sérum, moč | Minerály 801 - Klinická biochemie |
Potenciometrie | Komerční postup | |
| 11 | Sérum, moč | Sacharidy 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 12 | Krev | Glykovaný hemoglobin 801 - Klinická biochemie |
Vysokoúčinná kapalinová chromatografie | Komerční postup | |
| 13 | Moč | Chemické vyšetření moče 801 - Klinická biochemie |
Reflexní fotometrie | Komerční postup | |
| 14 | Moč | Morfologické vyšetření moče 801 - Klinická biochemie |
Digitální mikroskopie | Komerční postup | |
| 15 | Sérum | Lipidy 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 16 | Sérum, moč | Nebílkovinné dusíkaté látky 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 17 | Sérum | Nádorové markery 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 18 | Sérum | Markery pro výpočet rizika vrozených vývojových vad 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 19 | Sérum | Kardiální markery 801 - Klinická biochemie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 20 | Moč | Albumin 801 - Klinická biochemie |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 21 | Moč | Celková bílkovina 801 - Klinická biochemie |
Absorpční spektrofotometrie | Komerční postup | |
| 22 | Moč | Mikrobiologické vyšetření moče kvantitativní 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 23 | Výtěr z rekta | Mikrobiologické vyšetření výtěru z rekta 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 24 | Klinický materiál | Mikrobiologické vyšetření klinického materiálu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Anaerobní kultivace; Mikroskopie; Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 25 | Materiál z horních cest dýchacích | Mikrobiologické vyšetření horních cest dýchacích 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 26 | Klinický materiál | Mykologické vyšetření klinického materiálu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace; Mikroskopie | Publikovaný postup | |
| 27 | Bakteriální kultura | Kvalitativní vyšetření citlivosti bakterií 802 – Lékařská mikrobiologie |
Difúzní diskový test | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 28 | Bakteriální kultura | Kvantitativní vyšetření citlivosti bakterií 802 – Lékařská mikrobiologie |
Mikrodiluční metoda; E-test | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 29 | Klinický materiál | Detekce Neisseria gonorrhoeae 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace; Mikroskopie | Publikovaný postup | |
| 30 | Krev | Mikrobiologické vyšetření krve 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace (automatická); Anaerobní kultivace (automatická); Mikroskopie | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 31 | Materiál z dolních cest dýchacích | Mikrobiologické vyšetření dolních cest dýchacích 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace; Mikroskopie | Publikovaný postup | |
| 32 | Materiál z urogenitálního traktu | Mikrobiologické vyšetření urogenitálního traktu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace; Mikroskopie | Publikovaný postup | |
| 33 | Klinický materiál | Mikrobiologické vyšetření klinického materiálu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace; Anaerobní kultivace; Mikroskopie | Publikovaný postup | |
| 34 | Bakteriální kultura, kvasinková kultura | Identifikace mikroorganismů 802 – Lékařská mikrobiologie |
Hmotnostní spektrometrie | Komerční postup; Publikovaný postup | |
| 35 | Cizí tělesa | Mikrobiologické vyšetření cizích těles 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 36 | Klinický materiál | Mikrobiologické vyšetření klinického materiálu 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aerobní kultivace | Publikovaný postup | |
| 37 | Likvor | Mikrobiologické vyšetření likvoru 802 – Lékařská mikrobiologie |
Anaerobní kultivace; Aerobní kultivace; Mikroskopie | Publikovaný postup | |
| 38 | Sérum | Protilátky proti infekčním agens 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 39 | Sérum | Markery HIV 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 40 | Sérum | Protilátky proti infekčním agens 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 41 | Sérum | Antigeny infekčních agens 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 42 | Sérum | Protilátky proti infekčním agens 802 – Lékařská mikrobiologie |
Imunoblotting | Komerční postup | |
| 43 | Sérum | Protilátky proti Treponema pallidum 802 – Lékařská mikrobiologie |
Hemaglutinace (TPHA) | Komerční postup | |
| 44 | Sérum | Nespecifické protilátky proti Treponema pallidum 802 – Lékařská mikrobiologie |
Aglutinace | Komerční postup | |
| 45 | Moč, likvor, výtěr z nosohltanu, ložiska | Průkaz nukleových kyselin infekčních agens viru 802 – Lékařská mikrobiologie |
Real Time - PCR | Komerční postup | |
| 46 | Sérum | Digoxin 812 - Laboratoř farmakologie a toxikologie léčiv |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 47 | Sérum, plazma | Specifické IgE 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fluorimetrickou detekcí | Komerční postup | |
| 48 | Sérum | Celkové IgE 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 49 | Sérum | Antistreptolysin O (ASLO) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 50 | Sérum | Specifické proteiny 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 51 | Sérum | Imunoglobuliny 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 52 | Sérum | Revmatoidní faktor (RF) 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 53 | Krev | Imunofenotypizace buněčných subpopulací 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Průtoková cytometrie | Komerční postup | |
| 54 | Sérum | Autoprotilátky 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 55 | Sérum | Protilátky proti Saccharomyces cerevisiae 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunoanalýza s fotometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 56 | Likvor | Imunoglobuliny 813 - Laboratoř alergologická a imunologická |
Imunonefelometrie | Komerční postup | |
| 57 | Moč | Drogy 814 - Laboratoř toxikologická |
Imunochromatografie | Komerční postup | |
| 58 | Sérum | Proteiny 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 59 | Sérum | Autoprotilátky 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 60 | Sérum | Hormony 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 61 | Sérum | C-peptid 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 62 | Sérum | Vitamín B12 815 - Laboratoř nukleární medicíny |
Imunoanalýza s luminometrickou detekcí | Komerční postup | |
| 63 | Plazma | Aktivovaný parciální tromboplastinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočet | Komerční postup | |
| 64 | Plazma | Fibrinogen 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula | Komerční postup | |
| 65 | Plazma | Protrombinový test 818 - Laboratoř hematologická |
Koagulační metoda s optickou detekcí koagula; Výpočty | Komerční postup | |
| 66 | Krev | Krevní obraz s pětipopulačním diferenciálním počtem leukocytů 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie; Fotometrie; Impedanční metoda; Výpočet | Komerční postup | |
| 67 | Krev | Hodnocení nátěru periferní krve 818 - Laboratoř hematologická |
Mikroskopie | Komerční postup | |
| 68 | Krev | Retikulocyty 818 - Laboratoř hematologická |
Průtoková cytometrie Výpočty | Komerční postup | |
| 69 | Krev | Rychlost sedimentace erytrocytů 818 - Laboratoř hematologická |
Fluidní sedimentace | Komerční postup | |
| 70 | Plazma | D-Dimery 818 - Laboratoř hematologická |
Imunoturbidimetrie | Komerční postup | |
| 71 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 72 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 73 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Výtěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 74 | Hnis | Odsátí Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 75 | Kůže | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 76 | Kůže, nehet | Seškrab Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 77 | Otisk análních řas (SAŘ) | Otisk Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Nejdek | |||||
| 78 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 79 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 80 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Mariánské Lázně | |||||
| 81 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 82 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 83 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Kraslice | |||||
| 84 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 85 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 86 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Ostrov | |||||
| 87 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 88 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 89 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Sokolov | |||||
| 90 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 91 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 92 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 93 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 94 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 95 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Cheb | |||||
| 96 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 97 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 98 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Aš | |||||
| 99 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 100 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 101 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| Odběrové pracoviště Kladno | |||||
| 102 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 103 | Žilní krev | Venepunkce Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 104 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 105 | Kapilární krev | Odběr z prstu Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 106 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||
| 107 | Krk, nos, tonzily, rektum, oko, rána, měkká tkáň | Stěr Odběr primárních vzorků |
Publikovaný postup | ||