🇨🇿 DSP a.s. PL
Stavebnictví
DSP a.s. je laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1782 (Kostěnice, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 43 zkušebních metod v oblastech: Stavebnictví. Předmětem zkoušek jsou mimo jiné: Asfaltová směs, Kamenivo, Zeminy, Asfalt. Nejčastěji používané techniky: plynová chromatografie s hmotnostní spektrometrií.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 1782
- Metod v rozsahu: 43
- Druhů předmětů zkoušek: 15
- Používaných technik: 1
- Město: Kostěnice, Česko
- Platí do: 30-10-2030
- Číslo akreditace
- 1782
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- č.p. 111, 530 02 Kostěnice
- Město
- Kostěnice, Česko
- Útvar
- Zkušební laboratoř DSP
- Platí do
- 30-10-2030
Co tato laboratoř zkouší (15)
- Asfaltová směs — 11 metod
- Kamenivo — 6 metod
- Zeminy — 6 metod
- Asfalt — 3 metody
- Asfaltová směs, asfaltové pojivo, asfaltový recyklát — 2 metody
- Povrch krytů a podkladních vrstev vozovek, mostovka — 2 metody
- Retroreflexní fólie, svislé dopravní značení — 2 metody
- Stmelené směsi — 2 metody
- Vodorovné dopravní značení, dopravní zařízení — 2 metody
- Zeminy, sypaniny a podloží — 2 metody
- Nestmelené směsi — 1 metoda
- Povrch krytu vozovek — 1 metoda
- Zeminy zlepšené pojivem — 1 metoda
- Zeminy zlepšené vápnem — 1 metoda
- Zeminy, nestmelené směsi, stmelené směsi — 1 metoda
Používané zkušební techniky (1)
- plynová chromatografie s hmotnostní spektrometrií — 1 metoda
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 30.10.2025
Rozsah akreditace — zkušebních metod (43)
| Č. | Předmět zkoušky | Metodika / parametry | Technika | Referenční dokument | |
|---|---|---|---|---|---|
| Zkušební metody | |||||
| 1 | Zeminy, sypaniny a podloží | Statická zatěžovací zkouška | ČSN 72 1006, příl. A, B a D | ||
| 2 | Zeminy, sypaniny a podloží | Rázová zatěžovací zkouška lehkou dynamickou deskou | ČSN 73 6192, skupina C | ||
| 3 | Zeminy, nestmelené směsi, stmelené směsi | Stanovení srovnávací objemové hmotnosti a vlhkosti – Proctorova zkouška | ČSN EN 13286-2, mimo čl. 7.3, 7.6 | ||
| 4 | Zeminy | Stanovení vlhkosti | ČSN EN ISO 17892-1 | ||
| 5 | Zeminy | Stanovení konzistenčních mezí tekutosti a plasticity | ČSN EN ISO 17892-12, mimo čl. 4.3 | ||
| 6 | Zeminy | Stanovení objemové hmotnosti | ČSN 72 1010, metoda A, D-1 | ||
| 7 | Zeminy | Stanovení poměru únosnosti zemin (CBR, IBI) | ČSN EN 13286-47 | ||
| 8 | Zeminy | Stanovení zrnitosti | ČSN EN ISO 17892-4, mimo čl. 4.4, 5.4 a 6.3 | ||
| 9 | Zeminy | Stanovení propustnosti zemin při konstantním spádu | ČSN EN ISO 17892-11, čl. 5.2.2.2 | ||
| 10 | Zeminy zlepšené vápnem | Stanovení hloubky promísení | TP 94, kap. 7.2 | ||
| 11 | Zeminy zlepšené pojivem | Zkouška dávkování pojiva | TP 94, kap. 7.2 | ||
| 12 | Stmelené směsi | Stanovení pevnosti v příčném tahu a odolnosti proti vodě, včetně výroby zkušebních těles | ČSN EN 13286-42; ČSN 73 6147, čl. A.2.5, A.2.6 | ||
| 13 | Kamenivo | Stanovení zrnitosti | ČSN EN 933-1 | ||
| 14 | Kamenivo | Stanovení ekvivalentu písku | ČSN EN 933-8 + A1 | ||
| 15 | Kamenivo | Posouzení jemných částic – zkouška methylenovou modří | ČSN EN 933-9 | ||
| 16 | Kamenivo | Stanovení vlhkosti gravimetricky sušením v sušárně | ČSN EN 1097-5 | ||
| 17 | Kamenivo | Stanovení objemové hmotnosti | ČSN EN 1097-6, příl. A.3 | ||
| 18 | Kamenivo | Stanovení podílu zrn s indexem 3 a větším – tvarový index | ČSN EN 933-4 | ||
| 19 | Asfaltová směs | Stanovení maximální objemové hmotnosti | ČSN EN 12697-5, postup A | ||
| 20 | Asfaltová směs | Stanovení objemové hmotnosti zkušebního tělesa | ČSN EN 12697-6, postup B; ČSN EN 12697-30 | ||
| 21 | Asfaltová směs | Stanovení mezerovitosti | ČSN EN 12697-8; ČSN 73 6160, čl. 7.4 | ||
| 22 | Asfaltová směs | Stanovení rozměrů zkušebních těles | ČSN EN 12697-29, čl. 5.2, 5.3 | ||
| 23 | Asfaltová směs | Stanovení pevnosti v příčném tahu | ČSN EN 12697-23 | ||
| 24 | Asfaltová směs | Měření teploty | ČSN EN 12697-13, čl. 4.1 | ||
| 25 | Asfaltová směs | Smyková zkouška – spojení asfaltových vrstev podle Leutnera | ČSN 73 6160, čl. 7.3 | ||
| 26 | Asfaltová směs | Stanovení tloušťky vozovky | ČSN EN 12697-36, čl. 6.1 | ||
| 27 | Asfaltová směs | Stanovení míry zhutnění na vývrtech | ČSN 73 6160, čl. 7.2 a), c) | ||
| 28 | Asfaltová směs | Stanovení obsahu rozpustného pojiva | ČSN EN 12697-1 | ||
| 29 | Asfaltová směs | Stanovení zrnitosti | ČSN EN 12697-2 | ||
| 30 | Asfalt | Stanovení penetrace jehlou | ČSN EN 1426 | ||
| 31 | Asfalt | Stanovení budu měknutí – metoda kroužek a kulička | ČSN EN 1427 | ||
| 32 | Asfalt | Stanovení přilnavosti asfaltových pojiv ke kamenivu | ČSN 73 6161 | ||
| 33 | Povrch krytů a podkladních vrstev vozovek, mostovka | Měření podélné a příčné nerovnosti latí | ČSN 73 6175, čl. 8 | ||
| 34 | Povrch krytů a podkladních vrstev vozovek, mostovka | Měření podélné nerovnosti planografem | ČSN 73 6175, čl. 3, 4 a 9 | ||
| 35 | Retroreflexní fólie, svislé dopravní značení | Stanovení součinitele retroreflexe | SOP – DZ 01 (ČSN EN 12899-1, čl. 4.1.1.4) | ||
| 36 | Retroreflexní fólie, svislé dopravní značení | Stanovení trichromatických souřadnic a činitele jasu | SOP – DZ 02 (ČSN EN 12899-1, čl. 4.1.1.3; ČSN EN 1436, příl. C) | ||
| 37 | Vodorovné dopravní značení, dopravní zařízení | Stanovení měrného součinitele svítivosti | SOP – DZ 03 (ČSN EN 1436, příl. B; TP 70, kap. 6.1.2, kap. 6.2) | ||
| 38 | Vodorovné dopravní značení, dopravní zařízení | Stanovení součinitele jasu při difúzním osvětlení | SOP – DZ 04 (ČSN EN 1436, příl. A; TP 70, kap. 6.1.2, kap. 6.2) | ||
| 39 | Asfaltová směs, asfaltové pojivo, asfaltový recyklát | Stanovení PAU metodou GC/MS a jejich sumy výpočtem z naměřených hodnot naphthalene acenaphthylene acenaphthene fluorene phenanthrene anthracene fluoranthene pyrene benzo(a)anthracene chrysene benzo(b)fluoranthene benzo(k)fluoranthene benzo(a)pyrene indeno(1,2,3-cd)pyrene dibenz(a,h)anthracene benzo(ghi)perylene |
plynová chromatografie s hmotnostní spektrometrií | SOP – CH 01 (ČSN EN 17503) | |
| 40 | Asfaltová směs, asfaltové pojivo, asfaltový recyklát | Stanovení sušiny gravimetricky | SOP – CH 02 (ČSN EN 15934) | ||
| 41 | Nestmelené směsi | Stanovení zrnitosti | ČSN 73 6147, čl. A.2.3 | ||
| 42 | Stmelené směsi | Stanovení suché laboratorní srovnávací objemové hmotnosti a optimální vlhkosti | ČSN 73 6147, čl. A.2.4 | ||
| 43 | Povrch krytu vozovek | Měření protismykových vlastností povrchu – zkouška kyvadlem PTV | ČSN EN 13036-4 | ||
Referenční normy (53)
SOP – CH 01
SOP – CH 02
SOP – DZ 01
SOP – DZ 02
SOP – DZ 03
SOP – DZ 04
TP 70, kap. 6.1.2, kap. 6.2
TP 94, kap. 7.2
ČSN 72 1006, příl. A, B a D
ČSN 72 1010, metoda A, D-1
ČSN 73 6147, čl. A.2.3
ČSN 73 6147, čl. A.2.4
ČSN 73 6147, čl. A.2.5, A.2.6
ČSN 73 6160, čl. 7.2 a), c)
ČSN 73 6160, čl. 7.3
ČSN 73 6160, čl. 7.4
ČSN 73 6161
ČSN 73 6175, čl. 3, 4 a 9
ČSN 73 6175, čl. 8
ČSN 73 6192, skupina C
ČSN EN 1097-5
ČSN EN 1097-6, příl. A.3
ČSN EN 12697-1
ČSN EN 12697-13, čl. 4.1
ČSN EN 12697-2
ČSN EN 12697-23
ČSN EN 12697-29, čl. 5.2, 5.3
ČSN EN 12697-30
ČSN EN 12697-36, čl. 6.1
ČSN EN 12697-5, postup A
ČSN EN 12697-6, postup B
ČSN EN 12697-8
ČSN EN 12899-1, čl. 4.1.1.3
ČSN EN 12899-1, čl. 4.1.1.4
ČSN EN 13036-4
ČSN EN 13286-2, mimo čl. 7.3, 7.6
ČSN EN 13286-42
ČSN EN 13286-47
ČSN EN 1426
ČSN EN 1427
ČSN EN 1436, příl. A
ČSN EN 1436, příl. B
ČSN EN 1436, příl. C
ČSN EN 15934
ČSN EN 17503
ČSN EN 933-1
ČSN EN 933-4
ČSN EN 933-8 + A1
ČSN EN 933-9
ČSN EN ISO 17892-1
ČSN EN ISO 17892-11, čl. 5.2.2.2
ČSN EN ISO 17892-12, mimo čl. 4.3
ČSN EN ISO 17892-4, mimo čl. 4.4, 5.4 a 6.3