🇨🇿 ORGREZ, a.s. PL
Životní prostředíPetrochemie a paliva
ORGREZ, a.s. je laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1179 (Most, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 21 zkušebních metod v oblastech: Životní prostředí, Petrochemie a paliva. Předmětem zkoušek jsou mimo jiné: Venkovní ovzduší, imise, Tuhá paliva, Tuhá paliva, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva, Tuhá paliva, tuhá biopaliva, zbytky po spálení, tuhá alternativní p….
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 1179
- Metod v rozsahu: 21
- Druhů předmětů zkoušek: 6
- Město: Most, Česko
- Platí do: 30-03-2031
- Číslo akreditace
- 1179
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- Tř. Budovatelů 2531, 434 01 Most
- Město
- Most, Česko
- Útvar
- Zkušební laboratoř Most
- Platí do
- 30-03-2031
Co tato laboratoř zkouší (6)
- Venkovní ovzduší, imise — 11 metod
- Tuhá paliva — 3 metody
- Tuhá paliva, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva — 3 metody
- Tuhá paliva, tuhá biopaliva, zbytky po spálení, tuhá alternativní paliva — 2 metody
- Tuhá paliva, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva, zbytky po spálení — 1 metoda
- Tuhá paliva, tuhá biopaliva, zbytky po spálení, kapalné vzorky, tuhá alternativní paliva — 1 metoda
Pracoviště (2)
- Laboratoř Most — 20 metod
- Referenční testovací jednotka — 1 metoda
Pracoviště laboratoře
- ORGREZ, a.s. (sídlo) — Tř. Budovatelů 2531, 434 01 Most
- Laboratoř Most — Tř. Budovatelů 2531, 434 01 Most
- Referenční testovací jednotka — Elektrárna Počerady, č.p. 57, 439 44 Počerady
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 30.03.2026
Rozsah akreditace — zkušebních metod (21)
| Č. | Předmět zkoušky | Metodika / parametry | Technika | Referenční dokument | |
|---|---|---|---|---|---|
| Laboratoř Most | |||||
| 1 | Tuhá paliva, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva | Stanovení obsahu vody gravimetricky Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 407/81 (ČSN 44 1377; ČSN EN ISO 18134-1; ČSN P CEN/TS 15414-1) | ||
| 2 | Tuhá paliva | Stanovení popela gravimetricky Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 408/81 (ČSN ISO 1171; ČSN 44 1310) | ||
| 3 | Tuhá paliva, tuhá biopaliva, zbytky po spálení, tuhá alternativní paliva | Stanovení popela a vody metodou TGA Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 412/81 (ČSN 44 1377; ČSN ISO 1171; ČSN EN ISO 18134-3; ČSN EN ISO 18122; ČSN 44 1310; ČSN EN ISO 16993; ČSN EN ISO 21656; ČSN EN ISO 21660-3) | ||
| 4 | Tuhá paliva | Stanovení prchavé hořlaviny metodou TGA Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 406/81 (ČSN ISO 562; ČSN ISO 5071-1; ČSN 44 1310) | ||
| 5 | Tuhá paliva, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva | Stanovení spalného tepla kalorimetricky a výhřevnosti dopočtem Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 409/81 (ČSN ISO 1928; ČSN EN ISO 18125; ČSN 44 1310; ČSN EN ISO 16993; ČSN ISO 21654) | ||
| 6 | Tuhá paliva, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva, zbytky po spálení | Stanovení obsahu uhlíku, síry a vodíku NDIR spektrometrií a kyslíku dopočtem Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 415/81, část A, C (ČSN ISO 29541; ČSN EN ISO 16948; ČSN ISO 19579; ČSN EN ISO 16994, čl. 4.4; ČSN 44 1310; ČSN EN ISO 16993; ČSN EN ISO 21663) | ||
| 7 | Tuhá paliva, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva | Stanovení obsahu dusíku metodou TCD Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 415/81, část B (ČSN ISO 29541; ČSN EN ISO 16948; ČSN 44 1310; ČSN EN ISO 16993; ČSN EN ISO 21663) | ||
| 8 | Tuhá paliva, tuhá biopaliva, zbytky po spálení, kapalné vzorky, tuhá alternativní paliva | Stanovení obsahu rtuti atomovou absorpční spektrometrií na přístroji AMA 254 Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 421/81 (ČSN 44 1393; ČSN 75 7440; ČSN 44 1310; ČSN EN ISO 3884; ČSN EN ISO 16993) | ||
| 9 | Tuhá paliva, tuhá biopaliva, zbytky po spálení, tuhá alternativní paliva | Stanovení chloru potenciometrickou titrací pomocí ISE Regulovaná oblast: 1 Paliva a zbytky po spálení |
SOP 419/81 (ČSN ISO 587; ČSN EN ISO 16994; ČSN ISO 6227; ČSN EN 15408; ČSN 44 1310; ČSN EN ISO 16993) | ||
| 10 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení koncentrace PM10, PM2,5, PM1,0 a SPM gravimetricky Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP 103/81, část B (ČSN EN 12341) | ||
| 11 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení koncentrace SO2 automatickými fluorescenčními analyzátory Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP 101/81 (ČSN EN 14212) | ||
| 12 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení koncentrace NO, NO2 a NOX automatickými chemiluminiscenčními analyzátory Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP 102/81 (ČSN EN 14211) | ||
| 13 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení koncentrace PM10, PM2,5, PM1,0 a SPM automatickými analyzátory optoradiometricky Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP 104/81 (ČSN EN 12341; ČSN EN 16450) | ||
| 14 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení hmotnosti prašného spadu gravimetricky Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP 105/81, část B (nařízení vlády č. 350/2002 Sb., příloha č. 6, část C) | ||
| 15 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení počtu částic dle jejich velikosti čítačem částic laserovou difrakcí Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP č. 106/81 (Příručka firmy GRIMM) | ||
| 16 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení koncentrace plynné rtuti pomocí CVAFS Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP č. 108/81 (ČSN EN 15852) | ||
| 17 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení koncentrace PM10, PM2,5, PM4, PM1,0 a SPM automatickými analyzátory optoelektronicky Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP 110/81 (ČSN EN 12341; ČSN EN 16450) | ||
| 18 | Venkovní ovzduší, imise | Stanovení hmotnostní koncentrace kovů výpočtem z naměřených hodnot (As, Be, Cd, Cr, Co, Cu, Fe, Hg, Mn, Ni, Pb, V, Zn) As Be Cd Cr Co Cu Fe Hg Mn Ni Pb V Zn Regulovaná oblast: 2 Imise |
SOP 103/81, část C (ČSN EN 14902; EPA Method 29) | ||
| 19 | Venkovní ovzduší, imise | Odběr vzorku venkovního ovzduší pro stanovení hmotnostní koncentrace prachu a stanovení kovů (As, Be, Cd, Cr, Co, Cu, Fe, Hg, Mn, Ni, Pb, V, Zn) záchytem na filtr As Be Cd Cr Co Cu Fe Hg Mn Ni Pb V Zn Regulovaná oblast: Vzorkování |
SOP 103/81, část A (ČSN EN 12341; ČSN EN 14902; EPA Method 29) | ||
| 20 | Venkovní ovzduší, imise | Odběr prašného spadu pro stanovení hmotnosti prašného spadu Regulovaná oblast: Vzorkování |
SOP 105/81, část A (nařízení vlády č. 350/2002 Sb., příloha č. 6, část C) | ||
| Referenční testovací jednotka | |||||
| 21 | Tuhá paliva | Stanovení obsahu hrubé vody gravimetricky Regulovaná oblast: 1 Paliva |
SOP 407/81, kapitola 4.1 (ČSN 44 1377) | ||
Referenční normy (52)
EPA Method 29
Příručka firmy GRIMM
SOP 101/81
SOP 102/81
SOP 103/81
SOP 104/81
SOP 105/81
SOP 110/81
SOP 406/81
SOP 407/81
SOP 408/81
SOP 409/81
SOP 412/81
SOP 415/81
SOP 419/81
SOP 421/81
SOP č. 106/81
SOP č. 108/81
nařízení vlády č. 350/2002 Sb., příloha č. 6, část C
ČSN 44 1310
ČSN 44 1377
ČSN 44 1393
ČSN 75 7440
ČSN EN 12341
ČSN EN 14211
ČSN EN 14212
ČSN EN 14902
ČSN EN 15408
ČSN EN 15852
ČSN EN 16450
ČSN EN ISO 16948
ČSN EN ISO 16993
ČSN EN ISO 16994
ČSN EN ISO 16994, čl. 4.4
ČSN EN ISO 18122
ČSN EN ISO 18125
ČSN EN ISO 18134-1
ČSN EN ISO 18134-3
ČSN EN ISO 21656
ČSN EN ISO 21660-3
ČSN EN ISO 21663
ČSN EN ISO 3884
ČSN ISO 1171
ČSN ISO 1928
ČSN ISO 19579
ČSN ISO 21654
ČSN ISO 29541
ČSN ISO 5071-1
ČSN ISO 562
ČSN ISO 587
ČSN ISO 6227
ČSN P CEN/TS 15414-1