🇨🇿 SVÚOM s.r.o. PL
Materiály a polymery
SVÚOM s.r.o. je laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1096 (Praha 7, Česko). Rozsah akreditace zahrnuje 42 zkušebních metod v oblastech: Materiály a polymery. Předmětem zkoušek jsou mimo jiné: Nátěry, Povlaky, nátěry, Kovové a oxidové povlaky, Nátěry bez obsahu kovových pigmentů. Nejčastěji používané techniky: číselníkovým úchylkoměrem, kapkové metody, konstantní a střídavá kondenzace vody.
Ve zkratce
- Číslo akreditace: ČIA 1096
- Metod v rozsahu: 42
- Druhů předmětů zkoušek: 5
- Používaných technik: 17
- Město: Praha 7, Česko
- Platí do: 23-01-2029
- Číslo akreditace
- 1096
- Akreditační orgán
- ČIA
- Adresa
- U Měšťanského pivovaru 934/4, Holešovice, 170 00 Praha 7
- Město
- Praha 7, Česko
- Útvar
- Zkušebna SVÚOM
- Platí do
- 23-01-2029
Co tato laboratoř zkouší (5)
- Nátěry — 28 metod
- Povlaky, nátěry — 10 metod
- Kovové a oxidové povlaky — 2 metody
- Nátěry bez obsahu kovových pigmentů — 1 metoda
- Nátěry, organické povlaky — 1 metoda
Používané zkušební techniky (17)
- číselníkovým úchylkoměrem — 1 metoda
- kapkové metody — 1 metoda
- konstantní a střídavá kondenzace vody — 1 metoda
- kontinuální kondenzace — 1 metoda
- magnetická metoda — 1 metoda
- magneticko-indukčním přístrojem — 1 metoda
- metoda přístrojovým porovnáním — 1 metoda
- mikroskopická metoda — 1 metoda
- mřížková zkouška — 1 metoda
- ponorem do jiných kapalin než vody — 1 metoda
- ponorem do vody — 1 metoda
- příčným řezem — 1 metoda
- přístrojem pro měření vířivých proudů — 1 metoda
- s použitím savého materiálu — 1 metoda
- Sandwich testem — 1 metoda
- a 2 dalších
Údaje o osvědčení
- Datum osvědčení
- 06.06.2025
Rozsah akreditace — zkušebních metod (42)
| Č. | Předmět zkoušky | Metodika / parametry | Technika | Referenční dokument | |
|---|---|---|---|---|---|
| Zkušební metody | |||||
| 1 | Nátěry | Měření tloušťky povlaku | magnetická metoda | ČSN EN ISO 2178, čl. 4.3 | |
| 2 | Nátěry | Stanovení tloušťky | číselníkovým úchylkoměrem | ČSN EN ISO 2808, čl. 5.2.5.1.2, metoda 4B typ 2 | |
| 3 | Nátěry | Stanovení tloušťky | příčným řezem | ČSN EN ISO 2808, čl. 5.4.4.2, metoda 6A, varianta 2 | |
| 4 | Nátěry | Stanovení tloušťky | magneticko-indukčním přístrojem | ČSN EN ISO 2808, čl. 5.5.6, metoda 7B.2 | |
| 5 | Nátěry | Stanovení tloušťky | přístrojem pro měření vířivých proudů | ČSN EN ISO 2808, čl. 5.5.7, metoda 7C | |
| 6 | Nátěry | Buchholzova vrypová zkouška | ČSN EN ISO 2815 | ||
| 7 | Nátěry | Stanovení povrchové tvrdosti | tužkami | ASTM D3363; ISO 15184; ČSN EN ISO 15184 | |
| 8 | Nátěry | Stanovení přilnavosti | mřížková zkouška | ČSN EN ISO 2409; DIN EN ISO 2409 | |
| 9 | Nátěry | Zkouška přilnavosti křížovým řezem | ASTM D3359, čl. 1-10, metoda A | ||
| 10 | Nátěry | Odtrhová zkouška přilnavosti | ČSN EN ISO 4624, čl. 9. 4. 2, metoda B | ||
| 11 | Nátěry bez obsahu kovových pigmentů | Stanovení čísla lesku při úhlu 20º, 60º a 85º | ČSN EN ISO 2813; ASTM D523-14 | ||
| 12 | Nátěry | Stanovení kolorimetrických souřadnic L*,a*, b* | SOP 1 (ČSN 01 1718) | ||
| 13 | Nátěry | Kolorimetrické stanovení barevných rozdílů | SOP 2 (ČSN EN ISO/CIE 11664-4; ASTM E1347) | ||
| 14 | Nátěry | Stanovení rozdílu barevných odstínů | metoda přístrojovým porovnáním | ČSN EN 13523-3 | |
| 15 | Nátěry | Stanovení odolnosti kapalinám | ponorem do jiných kapalin než vody | ČSN EN ISO 2812-1 | |
| 16 | Nátěry | Stanovení odolnosti kapalinám | ponorem do vody | ČSN EN ISO 2812-2 | |
| 17 | Nátěry | Stanovení odolnosti kapalinám | s použitím savého materiálu | ČSN EN ISO 2812-3 | |
| 18 | Nátěry | Stanovení odolnosti kapalinám | kapkové metody | ČSN EN ISO 2812-4 | |
| 19 | Povlaky, nátěry | Zkouška oxidem siřičitým ve vlhké atmosféře (s určeným objemem plynu) | ČSN EN ISO 22479 | ||
| 20 | Povlaky, nátěry | Zkouška oxidem siřičitým s povšechnou kondenzací vlhkosti | DIN 50018 | ||
| 21 | Povlaky, nátěry | Cyklická korozní zkouška | PV 1210; TL 909 čl. 4.13 | ||
| 22 | Povlaky, nátěry | Zkouška korozní odolnosti cyklickým namáháním | VDA 621-415 (DIN 50021:1988 DIN 50017:1982); ČSN EN ISO 11997-1:2006, cyklus B | ||
| 23 | Povlaky, nátěry | Zkouška korozní odolnosti cyklickým namáháním za snížených teplot | SOP 6 (DIN 50021:1988; DIN 50017:1982) | ||
| 24 | Povlaky, nátěry | Cyklická korozní zkouška | SAE J 2334 | ||
| 25 | Nátěry | Stanovení odolnosti pod UV lampami | ČSN EN ISO 16474-1; ČSN EN ISO 16474-3; ČSN EN 13523-10; ASTM G 154 | ||
| 26 | Povlaky, nátěry | Stanovení odolnosti proti vlhkosti | konstantní a střídavá kondenzace vody | ČSN EN ISO 6270-2 | |
| 27 | Povlaky, nátěry | Stanovení odolnosti proti vlhkosti | kontinuální kondenzace | ČSN EN ISO 6270-1 | |
| 28 | Povlaky, nátěry | Zkouška odolnosti proti vlhkosti | Sandwich testem | ČSN EN 13523-27 | |
| 29 | Povlaky, nátěry | Korozní zkoušky v umělých atmosférách | solnou mlhou | ČSN EN ISO 9227; ČSN EN 671-1, příloha B; ČSN EN 286-2, čl. 10.5.3; ASTM B 117; ASTM B368; DIN 50021:1988 | |
| 30 | Nátěry | Hodnocení způsobu provedení řezů pro korozní zkoušky | ČSN EN ISO 17872 | ||
| 31 | Nátěry | Stanovení množství a velikosti defektů a změn | ČSN EN ISO 4628-1 | ||
| 32 | Nátěry | Stanovení stupně puchýřkování | ČSN EN ISO 4628-2 | ||
| 33 | Nátěry | Stanovení stupně prorezavění | ČSN EN ISO 4628-3 | ||
| 34 | Nátěry | Stanovení stupně praskání | ČSN EN ISO 4628-4 | ||
| 35 | Nátěry | Stanovení stupně odlupování | ČSN EN ISO 4628-5 | ||
| 36 | Nátěry | Stanovení stupně křídování | ČSN EN ISO 4628-6 | ||
| 37 | Nátěry | Stanovení stupně delaminace a koroze v okolí řezu | ČSN EN ISO 4628-8; ČSN EN ISO 12944-6 | ||
| 38 | Nátěry | Stanovení stupně rezivění natřených ocelových povrchů | ASTM D 610 | ||
| 39 | Nátěry, organické povlaky | Stanovení stupně degradace vzorků po vystavení koroznímu prostředí | ASTM D 1654 | ||
| 40 | Nátěry | Vizuální posouzení defektů při umělém osvětlení | ČSN EN ISO 13076 | ||
| 41 | Kovové a oxidové povlaky | Měření tloušťky | mikroskopická metoda | ČSN EN ISO 1463 | |
| 42 | Kovové a oxidové povlaky | Měření tlouštěk vrstev výpočet plošné hmotnosti povlaku (výpočtem) |
SOP 7 | ||
Referenční normy (61)
ASTM B 117
ASTM B368
ASTM D 1654
ASTM D 610
ASTM D3359, čl. 1-10, metoda A
ASTM D3363
ASTM D523-14
ASTM E1347
ASTM G 154
DIN 50017:1982
DIN 50018
DIN 50021:1988
DIN EN ISO 2409
ISO 15184
PV 1210
SAE J 2334
SOP 1
SOP 2
SOP 6
SOP 7
TL 909 čl. 4.13
VDA 621-415
ČSN 01 1718
ČSN EN 13523-10
ČSN EN 13523-27
ČSN EN 13523-3
ČSN EN 286-2, čl. 10.5.3
ČSN EN 671-1, příloha B
ČSN EN ISO 11997-1:2006, cyklus B
ČSN EN ISO 12944-6
ČSN EN ISO 13076
ČSN EN ISO 1463
ČSN EN ISO 15184
ČSN EN ISO 16474-1
ČSN EN ISO 16474-3
ČSN EN ISO 17872
ČSN EN ISO 2178, čl. 4.3
ČSN EN ISO 22479
ČSN EN ISO 2409
ČSN EN ISO 2808, čl. 5.2.5.1.2, metoda 4B typ 2
ČSN EN ISO 2808, čl. 5.4.4.2, metoda 6A, varianta 2
ČSN EN ISO 2808, čl. 5.5.6, metoda 7B.2
ČSN EN ISO 2808, čl. 5.5.7, metoda 7C
ČSN EN ISO 2812-1
ČSN EN ISO 2812-2
ČSN EN ISO 2812-3
ČSN EN ISO 2812-4
ČSN EN ISO 2813
ČSN EN ISO 2815
ČSN EN ISO 4624, čl. 9. 4. 2, metoda B
ČSN EN ISO 4628-1
ČSN EN ISO 4628-2
ČSN EN ISO 4628-3
ČSN EN ISO 4628-4
ČSN EN ISO 4628-5
ČSN EN ISO 4628-6
ČSN EN ISO 4628-8
ČSN EN ISO 6270-1
ČSN EN ISO 6270-2
ČSN EN ISO 9227
ČSN EN ISO/CIE 11664-4